Як рахувати відсоток в математиці. Як порахувати відсоток від числа.

З необхідністю вирахувати відсотки людина стикається постійно, іноді навіть сам того не усвідомлюючи. І не тільки на іспиті з математики, а й, наприклад, намагаючись визначити, яку частину від сукупного доходу родини становлять комунальні платежі або оплата за дитячий сад. І багатьох необхідність порахувати відсотки ставить в тупик.
Інструкція
1
Усвідомте, що число, від якого необхідно вирахувати відсотки - це завжди сто відсотків. Незалежно від того, чи задано воно в задачі або ви самі його знайшли, склавши доходи всіх членів сім'ї. Його можна позначити, наприклад, буквою а чи будь-який інший буквою, а можна взагалі ніяк не позначати.
2
Знайдіть від цього числа 1 відсоток. Для цього вихідне число розділіть на 100. Якщо брати загальну формулу, то 1 відсоток від числа а дорівнюватиме а/100.
3
Припустимо, вам треба знайти не 1 відсоток, а 20. Тоді число, яким позначений 1 відсоток від заданого, потрібно помножити на необхідну кількість відсотків. Тобто вийде а/100 * 20. Наприклад, ваша зарплата становить 11 000 рублів. 1% від цього числа становить 110 рублів, а 20% -2 200 рублів.
4
Припустимо, в задачі потрібно дізнатися, скільки відсотків від вихідного числа а становить число b. Кількість відсотків, яке потрібно знайти, позначте як х. Знайдіть 1%, який становитиме а/100. Для того, щоб визначити, скільки відсотків від числа а становить число b, потрібно розділити його на отриману величину. Згадайте правила розподілу цілого числа на дріб. Необхідно число розділити на чисельник дробу (в даному випадку на а) і помножити на її знаменник (в даному випадку 100): х = b/а * 100. Наприклад, на склад привезли 250 мішків картоплі. 35 кладовщик відразу ж відправив у магазин, і йому треба знати, скільки це складає відсотків від загальної кількості мішків. Знайдіть 1%, який в даній задачі складе 250/100 = 2,5 мішка. Розділивши 35 на 2,5, ви отримаєте шукану величину - 14%.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=g1ekYdbqb3M
Зверніть увагу
Перед тим, як братися за задачку на відсотки, згадайте правила множення і ділення простих дробів.
Корисна порада
При обчисленні відсотків можна застосовувати калькулятор. Але ви можете зіткнутися з нескінченною десятковим дробом. Її необхідно округлити.