Як збавляти петлі на проймі. убавленія для пройм.

Незважаючи на те, що існує чимало видів рукавів, при вив'язування яких рукодільниця не потрібно особливо ламати голову, як спустити або набрати петлі, щоб виріб сиділо ідеально, багато хто воліє класичний втачной рукав. Немає нічого неможливого в тому, щоб і такий рукав відповідав розміру та особливостям фігури, але для цього необхідно дуже точно розрахувати кількість петель.
Вам знадобиться
  • Викрійка вироби
Інструкція
1
На викрійці побудуйте прямокутний трикутник. Для цього з кінцевої точки лінії плеча опустіть перпендикуляр на лінію грудей. Виміряйте відстань від нижнього краю пройми до вершини прямого кута. Виміряйте висоту трикутника і порахуйте, скільки бічних «кісок» на ній поміститься.
2
Підрахуйте, скільки петель у вас в одному сантиметрі в'язки. Помножте це число на розмір відстані між закінченням пройми і вершиною прямого кута. Відрахуйте це кількість петель від краю вироби, за яким ви будете вив'язувати пройму.
3
Кожна бічна «косичка» - це 2 ряди в'язки, оскільки остання петля пров'язується через ряд. Виходячи з цього, обчисліть, скільки петель ви повинні закривати в кожній парі рядів. Для цього виміряйте середню висоту «косички» і розмітьте трикутник на викрійці горизонтальними лініями. Виміряйте кожну. Горизонтальну лінію від перпендикуляра до точки перетину з проймою і обчисліть кількість петель.
4
Спускати петлі можна кількома способами. Якщо ви в'яжете всі деталі окремо, найзручніше просто закривати петлі на початку ряду. Схему, за якою ви будете закривати петлі, ви вже розрахували, і вона для кожного виробу буде іншою. Як правило, в першому ряду закривається 5-7 петель, третьому і п'ятому - 2-3, в сьомому - 1-2.
Зверніть увагу
Для полички і спинки необхідно скласти окремі схеми закриття петель. На спинці перший горизонтальний ряд буде трохи коротше, ніж на поличці.
Корисна порада
Перед тим як почати в'язати виріб, зв'яжіть зразок. Якщо потрібно, отпарьте його. Кількість петель розраховуйте по ньому; Для отримання округлої лінії збавляють в кожному ряду різну кількість петель; Не варто в'язати втачной рукав з товстої вовни. В цьому випадку краще виглядають цельнокроений рукав або реглан; Петлі зменшуйте по особовому ряду, виворітні ряди пов'язуй по малюнку.