Як стати юристом.

Професія юриста була і залишається затребуваною в усі часи. Але далеко не кожна людина, який мріє стати юристом, зможе стати затребуваним і добре оплачуваним фахівцем.

Освіта У наш час існує велика кількість вищих навчальних закладів, які випускають фахівців з юриспруденції. Деякі з них є спеціалізованими - наприклад, юридичні академії, але в більшості своїй юридичні факультети та кафедри різних гуманітарних вузів. Навчальні заклади пропонують денну та заочну форму навчання, а також факультети прискореної підготовки, які не так давно увійшли в систему освіти - на них, як правило, приймають абітурієнтів, які закінчили профільні коледжі та технікуми.

Як стати юристом?

Отримати якісну освіту - ось основний фактор кар'єри юриста, проте отримання диплома престижного вузу не завжди дає можливість стати хорошим юристом. Для того, щоб домогтися успіху, потрібно бути завжди в курсі подій, що відбуваються в області юриспруденції. Потрібно:

  1. Як можна раніше визначитися зі спеціалізацією, якої ви хочете займатися, і вивчити всі галузі, з якими вона буде стикатися тематично.
  2. Навчитися фільтрувати інформацію, а саме - розуміти, що насправді актуально сьогодні, стежити за новинами в законодавстві, знати про набуття чинності і про скасування нормативно-правових актів.
  3. Бути точним, як у математиці. Вміти впевнено посилатися на конкретні факти і витяги з законодавства. Але пам'ятайте - це зовсім не повинно означати, що потрібно зазубрити напам'ять всі редакції законів і номера статей у кодексі. Потрібно просто навчитися мислити системно і знати, де знайти відповідь на потрібне питання.

Практика

Почати практикуватися і опановувати професію найкраще ще в процесі навчання: нехай навіть вам поки ще не вдасться нормально себе проявити і продемонструвати свої здібності, але ви отримаєте безцінний практичний досвід, промацати грунт в тому середовищі, в яку вам належить зануритися після закінчення навчального закладу. А найголовніше - у вас вже буде певний стаж роботи, який зіграє велику роль при працевлаштуванні за фахом після завершення навчання.

Контакти

Намагайтеся частіше спілкуватися з такими, що відбулися юристами, обертатися в їх колі, слухайте історії з їхнього практики, аналізуйте все, переймайте їхній безцінний досвід. Це допоможе вам швидше влитися в сферу юриспруденції. Всілякі форуми в Інтернеті, профільні блоги також допоможуть вам.

Відповідь на питання про те, як стати юристом, визначається наявністю у людини тих специфічних здібностей, які потрібні для цієї роботи. Необхідно з'ясувати, чи є в його характері ті якості, які притаманні юристу.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер з підключеним інтернетом
Інструкція
1
Необхідно з'ясувати, чи є у вас здібності, для того щоб стати юристом Це важливо з трьох основних причин. Сам рід цієї діяльності має на увазі певний тип особистості. Від того, наскільки людина відповідає специфічного типу особистості юриста, залежить, чи буде робота приносити радість. Це, в свою чергу, впливає на те, як швидко він доб'ється успіху. Найчастіше колег і соратників властиві різні примхи, які будуть образливими для вас - пам'ятайте, що людям, з якими вам належить працювати, найімовірніше, притаманні одні й ті ж риси характеру, тому слід вирішити для себе, чи готові ви до того, щоб працювати в такому оточенні. Ваше емоційне здоров'я має бути гаразд - для того щоб бути щасливим і стабільним на емоційному рівні, потрібно, щоб робота була до душі і приносила вам задоволення.
2
Навчіться планувати свої дії. Юридична практика передбачає консультування клієнтів щодо їх випадків, тобто треба вміти розуміти свою відповідальність і те, чи слід братися за конкретну справу або обмежитися лише інформуванням загального регламенту про відповідальність клієнта. Крім того, будь-яке судовий розгляд має по своїй природі змагальний характер, і потрібно бути здатним прораховувати можливі кроки опонента, щоб переграти його. Це називається багатоходовим мисленням. Так, наприклад, в шахах, де гравцям потрібно не просто робити ходи, але вміти бачити гру на багато ходів вперед.
3
Для юриста дуже важливо бути скептиком і критиком. Здатність не приймати події за їх номінальною видимості - навик, яким всі юристи володіють. Якщо юрист не знайде такий навик, то дуже малоймовірно, що він зможе утримати своїх клієнтів. Це пояснюється тим, що клієнт платить адвокату якраз для того щоб той виявив приховані ризики або «підводні камені» і порадив найкращий курс.
4
Розвивайте незалежне мислення. Юристи, як правило, досить незалежні люди. Якщо ви станете юристом, то будете сприйматися клієнтами як професіонал, а отже, як експерт, здатний діяти самостійно і без безпосереднього керівництва. Дійсно, навіть початківці юристи проводять значну кількість часу в самостійному вивченні документів або написанні текстів. І, незважаючи на те що багато юристи працюють у великих колективах, вони все-таки мають більше простору для самостійної діяльності, ніж представники інших професій.