Як порахувати витрату води.

Оплата комунальних послуг - одна з невід'ємних статей витрати в кожній сучасній родині. Однією з надаваних ЖКГ послуг є подача холодної і гарячої води. Як правило, громадяни намагаються контролювати нарахування плати за цю послугу, а для цього потрібно вміти вірно розрахувати витрата води.
Інструкція
1
Якщо в квартирі встановлений індивідуальний лічильник, то витрата води вважається за його свідченнями, виходячи з встановлених тарифів. Наприклад, для холодної води тариф становить 11 руб. 80 коп. за 1 м3, для гарячої - 57 руб. 51 коп. за 1 м3.
2
Якщо є лічильник на будинку, то загальні показання лічильника діляться на кількість прописаних мешканців з попередніми вирахуванням показань індивідуальних квартирних лічильників (у кого вони є) і витрат води на громадські потреби (полив газонів і інше). Однак якщо ваш щомісячний витрата води на одну людину перевищує 11 м3, то, швидше за все, будинковий лічильник несправний, оскільки це фізично неможливо.
3
В інших випадках (при відсутності будь-якого лічильника на воду) витрата води вважається за тарифом, виведеному з витрати на одного офіційно проживає (прописаного) члена сім'ї . З урахуванням категорії вдома, він може варіюватися в таких межах: за холодну воду - від 51 руб. 76 коп. до 116 руб. 34 коп., За гарячу - від 168 руб. 16 коп. (В будинках готельного типу) до 272 руб. 990 коп. за людину.
4
На даний момент в квитанції, що надається до оплати за водопостачання, виділено три графи: за подачу гарячої і холодної води та за її відвід (каналізацію). З наведених тарифів видно, що набагато економніше платити за воду за показаннями індивідуального квартирного лічильника.
Зверніть увагу
Норма витрати води на одну людину становить 4,56 м3.