Як підключити люмінесцентну лампу.

На сьогоднішній день світильники з ламами денного світла є найефективнішим освітлювальним приладом. В таких світильниках використовуються люмінесцентні лампи самих різних типорозмірів і конструкцій, і самостійне підключення цих ламп особливих труднощів не викликає.
Інструкція
1
Найпростіше підключити енергозберігаючу люмінесцентну лампу , у якої є стандартний цоколь Е14 («міньйон») або Е27 (звичайний). Вона просто вкручується в патрон замість звичайної лампи розжарювання. Дещо складніше справа йде з лампами-трубками.
2
Для підключення люмінесцентної лампи за допомогою як електромагнітної, так і електронної ПРА будуть потрібні патрони (лампотримачі), патрони для стартерів, стартера, дросель (електромагнітний баласт), проводи й звичайний електромонтажний інструмент. Патрони для люмінесцентних ламп-трубок бувають жорстко вмонтовуються і «навісні»; у другому випадку для фіксації лампи будуть потрібні спеціальні кліпси-лампотримачі.
3
Схема підключення (вона називається стартерной) люмінесцентної лампи з електромагнітної ПРА завжди вказується на дроселі. При використанні цієї схеми ЕМПР включається послідовно з лампою, служачи обмежувачем зростання струму в ній і своєрідним «запобіжником» від перегорання світильника. Слід враховувати, що потужність дроселя повинна бути відповідної потужності використовуваної люмінесцентної лампи.
4
Звичайна схема з'єднань виглядає наступним чином: фазний мережевий провід з'єднується з одним з контактів дроселя. Другий контакт дроселя з'єднується з одним з контактів однієї спіралі лампи; другий контакт цієї спіралі йде до одного з контактів стартера. Другий контакт стартера з'єднується з одним з контактів другий спіралі лампи, що залишився вільним контакт підключається до другого мережному проводу (нульового).
5
Схожа стандартна схема включення («тандемна») використовується і при підключенні двох ламп. Вони в цьому випадку включаються послідовно; потужність дроселя повинна відповідати сумарної потужності обох використовуваних люмінесцентних ламп.
Корисна порада
Люмінесцентні лампи можуть підключатися двома способами, і в обох використовується так звана пуско-регулююча апаратура (ПРА). У першому випадку, найбільш поширеному, застосовується електромагнітна ПРА (ЕМПР) - стартер і дросель. У другому - використовується електронна ПРА (ЕПРА), виконана у вигляді єдиного, часто неразборного, блоку; лампи в таких світильниках загоряються миттєво.
Люмінесцентні лампи знаходять широке застосування в побуті і на виробництві. Вони досить економічні, зручні у використанні та довговічні при правильному поводженні з ними. Для того щоб такий світильник працював довго і бездоганно, при його підключенні необхідно дотримати певні умови.
Інструкція
1
Визначте, який саме тип люмінесцентної лампи вам потрібно. Мова може йти про енергозберігаючої лампі із звичайним цоколем або лампами у вигляді трубок. Підключення кожного виду ламп має свої особливості.
2
Підключення енергозберігаючої лампи з цоколем типу «міньйон» або зі стандартним звичайним цоколем не викликає ускладнень. Укрутите таку лампу в патрон так само, як ви це робите зі звичайною лампою розжарювання. Увімкніть світильник, щоб переконатися в справності лампи.
3
При підключенні люмінесцентної лампи-трубки приготуйте комплектуючі: держателі, стартери, патрони для них, дросель і пуско-регулюючу апаратуру (ПРА). Патрони можуть бути як навісними, які вимагають спеціальної кліпси, так і жорсткими.
4
При використанні підключення зі стартером і електромагнітної пуско-регулюючої апаратурою дотримуйтесь схемою, наявної на дроселі. В цьому випадку ПРА включається послідовно з люмінесцентної лампою, щоб служити обмежувачем зростання струму і оберігати пристрій від перегорання лампи. Перевірте, щоб потужність підключається дроселя відповідала потужності люмінесцентної лампи.
5
Якщо з якихось причин схема підключення недоступна, дотримуйтеся наступних рекомендацій: фазовий провід з'єднайте з дроселем, а другий висновок дроселя підключіть до одного з контактів спіралі лампи. Інший контакт стартера з'єднайте з одним із контактів другий спіралі лампи. Вільний контакт підключіть до другого («нульового») мережному проводу.
6
Якщо вам необхідно підключити дві люмінесцентні лампи, використовуйте так зване «тандемне» підключення. При цьому лампи включаються в ланцюг послідовно, а потужність дроселя підбирається таким чином, щоб відповідати сумарної потужності ламп, які передбачається використовувати в світильнику.