Як полірувати скло.

Перед тим як полірувати скло, його необхідно відшліфувати, щоб прибрати подряпини. При відсутності шліфувальної машинки можна обійтися електродрилем, а заощадити час допоможуть хімічні реактиви.
Вам знадобиться
  • Набір порошків, що містять абразивні частинки. В наявності повинен матися крупнозернистий і дрібнозернистий порошок.
  • Крупнозерниста корундова шкурка, яка може замінити порошки.
  • Мастило.
  • Шліфувальна машинка.
Інструкція
1
Перш ніж полірувати скло, треба здійснити його ретельну шліфовку. Спочатку поверхню обробляють за допомогою крупнозернистого абразивного порошку, потім за допомогою дрібнозернистого. Шліфування необхідна для того, щоб приховати подряпини. Далі потрібну кількість мастильного матеріалу, який повинен бути досить густим, потрібно змішати з абразивним порошком і здійснити полірування.
2
Також можна використовувати алмазні полірувальні пасти, але тоді подряпини спочатку потрібно покрити тонким шаром гасу, а потім вже нанести пасту. Потім слід взяти електродриль, обернути свердло шматочком повсті і почати полірування. Даний процес займає досить багато часу, але подряпини гарантовано зникнуть.
3
Третій варіант полірування скла найпростіший. Він полягає в тому, що подряпини приховують за допомогою воскової поліролі для меблів. Подряпини просто заповнюються цією речовиною і перестають бути відни.Еслі же скло має безліч подряпин, а зона пошкодження досить велика, то краще для полірування використовувати електричну шліфувальну машинку.
4
Навіть з використанням шліфувальної машинки полірування скла займе досить багато часу. Шліфування буде розділятися на 2 або 3 етапи. Щоразу, коли настає новий етап, необхідно міняти полірувальну пасту, зупиняючи свій вибір на пасті з меншою зернистістю, ніж у тієї, що використовувалася до цього. З одного боку, шліфувальна машинка значно полегшує процес, з іншого боку, їй потрібно вміти працювати. Якщо притискати полірувальний круг до скла занадто сильно, то воно може тріснути, а якщо, навпаки, докладати недостатньо зусиль, то полірувальний круг зашкодить поверхню скла.
Корисна порада
Іноді скло полірують за допомогою хімічних реактивів, але вони дають ефект лише на нетривалий час, а через 2 місяці скло набуває жовтого відтінку.
При необережному поводженні скла очок пошкоджуються і на них утворюються дрібні подряпини. Лінзи з діоптріями, що мають додаткове покриття, самостійно полірувати не рекомендується, вони підлягають лише заміні на нові. Але прості скельця окулярів, а так же сонцезахисні лінзи з полікарбонату, можна привести в порядок і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - паста ГОІ;
  • - абразивна паста для полірування автомобіля;
  • - повсть, сукно, фетр або мікрофібра;
  • - шліфувальна машинка;
  • - зубна паста;
  • - вата.
Інструкція
1
Перш ніж відполірувати скельця окулярів, рушайте в будівельний магазин і купіть пасту ГОИ на основі оксиду хрому, розроблену в 1931-33 роках радянськими вченими Державного оптичного інституту. У продажу ви можете зустріти пасту з дрібними абразивними зернами темно-зеленого кольору. Так само придбайте суконну, повстяну або фетровий ганчірку.
2
Нанесіть невелику кількість пасти ГОІ на м'яку тканину і відшліфуйте скла очок круговими рухами пальців. Розподіліть пасту по всій поверхні лінзи.
3
Якщо ви хочете добитися ідеального результату або приховати глибоку подряпину, то використовуйте шлифмашинку, щоб відполірувати скельця окулярів. Закріпіть поролонову або повстяну насадку на машинці, нанесіть пасту ГОІ і включите середні обороти. Щоб машинка не нагрівалася, в процесі шліфування стекол очок робіть невеликі перерви.
4
Закончите полірування лінз яким рослинним маслом. Капніть трохи олії на мікрофібру і протріть скла очок з двох сторін круговими рухами.
5
Замість пасти ГОІ використовуйте абразивну пасту №80 для полірування кузова автомобіля, яка продається в магазинах автоемалів. Вона дозволить відполірувати скельця окулярів не гірше, ніж оксид хрому. Алгоритм шліфування й полірування лінз такий же, як з пастою Державного оптичного інституту.
6
Якщо спеціальну пасту для полірування стекол очок ви не знайшли, то використовуйте підручні засоби. Нанесіть на вату невелику кількість зубної пасти, але не вибілювальної, інакше абразивні частки, які в ній містяться, погіршать стан лінз. Протріть скла круговими рухами протягом деякого часу.
7
Промийте очки в теплій воді. Видаліть залишки зубної пасти спеціальною тканиною для лінз і насухо витріть окуляри. Повторіть операцію, якщо з першого разу ви не досягли бажаного результату.