Як дізнатися тип відеокарти. тип відеокарти визначення.

Іноді потрібно визначити відеоадаптер. Це може знадобитися, якщо невідомо який драйвер необхідно знайти, т.к. стандартний, включений в дистрибутив системи, працює некоректно або зовсім відсутній. Пропонована інструкція розповість, яким чином визначити тип встановленої відеокарти. Розглянемо це на прикладі операційної системи Windows. А також за допомогою програми CPU-Z, яка вельми поширена в інтернеті, безкоштовна і має малий розмір.
Вам знадобиться
  • Встановлена операційна система сімейства Windows;
  • Підключення до інтернету;
  • Встановлений браузер.
Інструкція
1
Встановіть з'єднання з інтернетом штатним чином, яким воно передбачене у вашій системі Windows.
2
Запустіть браузер, в рядку введення адреси введіть http://cpuid.com/softwares/cpu-z.html, потім натисніть Enter. Перед вами з'явиться сайт програми CPU-Z. У правій колонці відкрилася сторінки знайдіть варіант програми зі словом "setup". Він розташовується відразу під заголовком "Download latest release".
3
Перейдіть по першому варіанту, завантажте англійську версію програми.
4
Запустіть скачав файл і дотримуйтесь інструкції по установці CPU-Z.
5
На «Робочому столі» з'явиться ярлик програми. Запустіть її. Після запуску відкриється основне вікно, яке містить декілька інформаційних розділів у вигляді вкладок у верхній частині вікна. Розділ CPU відкривається за замовчуванням.
6
Клацніть лівою кнопкою миші по вкладці Graphics і відобразиться інформація, яка розділена на три частини. Вони представляють докладні відомості щодо відеоадаптерів, що функціонують на комп'ютері в даний момент.
7
Display Device Selection являє собою спадаюче меню з назвами встановлених на комп'ютері відеокарт. Якщо в системі присутня тільки одна, то це меню не буде доступно. За замовчуванням відобразяться відомості по єдиному видеоадаптеру або по тому, який у системі був призначений основним. Уточніть і виберете який Вас.
8
Зверніть увагу на пункт GPU. Тут зібрані відомості про параметри відеокарти. В поле Name буде представлений тип моделі, тобто її комерційна назва, а в Code Name - задане виробником кодову назву технології виготовлення графічного процесора. Clocks вказує на робочу частоту графічного ядра і відеопам'яті, Memory - на розмір і тип відеопам'яті.
9
Завершіть роботу з програмою, натиснувши на клавіатурі поєднання Alt-F4, або клікніть лівою кнопкою миші по значку закриття вікна.
Багато користувачів люблять грати в комп'ютерні ігри. Але не кожен комп'ютер може прочитати гру. Часто виникають ситуації, коли гра не відкривається. Відбувається це від того, що системні вимоги до гри перевищують можливості комп'ютера, в тому числі і від потужності відеокарти. Від неї залежить якість гри. Якщо вона не високої потужності, то відтворена картинка буде низької якості або гра не відкриється взагалі.
Вам знадобиться
  • - права адміністратора.
Інструкція
1
Знаючи параметри вашої відеокарти, ви зможете безпомилково вибрати гру, яка принесе масу задоволення. Як же дізнатися, яка відеокарта стоїть на вашому комп'ютері? Зробити це досить просто, так як все системні параметри вказані в панелі управління. Головне, щоб операційна система персонального комп'ютера працювала справно, так як вся інформація буде представлена саме цією оболонкою.
2
Отже, щоб дізнатися параметри вашої відеокарти, натисніть кнопку «Пуск». Виберіть вкладку «Панель управління». Перед вами відкриється вікно. Клікніть лівою кнопкою миші по опції «Система». В пізніших версіях операційної системи спочатку потрібно ввійти у вкладку «Система й обслуговування", а потім вже в опцію «Система».
3
У діалоговому вікні клікніть по «Перегляд обсягу ОЗУ і швидкості процесора». У новому вікні ви побачите всі технічні характеристики вашого комп'ютера і його продуктивність. Тут же зазначені параметри вашої відеокарти.
4
Цю ж інформацію можна отримати і більш коротким шляхом. Для цього правою кнопкою миші клікніть по значку «Мій комп'ютер» на робочому столі. У списку, виберіть опцію «Властивості». Клацніть по ній, і перед вами відкриється та ж інформація про системні параметрах вашого комп'ютера, що і вказувалася вище.
5
Як показує практика, зробити одну і ту ж операцію в операційній системі можна кількома способами. Натисніть правою клавішею миші на робочому столі комп'ютера і виберіть вкладку «Властивості». Далі перейдіть по вкладці «Додатково». Натисніть на кнопку «Додатково». Перед вами з'явиться вся інформація про відеокарту, яка встановлена в персональному комп'ютері.