Як розводити артемию.

Чим годувати рибок? Рано чи пізно це питання виникає у будь аквариумиста. Особливо якщо виникло бажання не просто містити куплених в зоомагазині рибок, а зайнятися їх розведенням. Для вигодовування рибної молоді необхідно навчитися розводити артемию - рачка, який у величезних кількостях населяє солоні водойми Південної Росії.
Вам знадобиться
  • Куховарська сіль
  • Вода
  • Яйця артемії
  • Банку на 3-5 л
  • Компрессор
  • Термометр
  • Обогреватель
  • Сачок з дрібними осередками
Інструкція
1
Виміряйте, скільки риб'ячого корму вам знадобиться на найближчі дні. Відповідно до отриманого результатом зробіть розчин кухонної солі. На 1 чайну ложку яєць припадає 2 літри води і 3 столові ложки солі. Сіль в ложку треба набирати з гіркою.
2
Підготуйте акваріум. Зробіть його зі звичайної банки, яка повинна бути трохи більше обсягу розчину. Вирішіть, якого розміру рачки потрібні вашим рибкам. Якщо вам потрібна молодь, помістіть яйця в банку відразу. Якщо ж ви хочете отримати рачків побільше, необхідно заздалегідь забезпечити їх їжею. Для цього поставте банку з розчином на сонці. Яйця покладіть в розчин після того, як на стінках з'являться водорості. Дуже люблять рачки і апельсинові кірки.
3
Банку повинна бути оснащена компресором і обігрівачем. Без обігрівача в принципі можна обійтися, створивши в акваріумі кімнатну температуру. Але в теплій воді рачки вилупляться швидше. При кімнатній температурі в 18-20 ° С малюки з'являться на світ через дві доби, а якщо зробити воду близько 28 ° С, то достатньо буде діб. Перегрівати воду теж не можна. Оптимальний варіант - виводити артемій при тій же температурі, яка підтримується і в акваріумі з рибками.
4
Щойно рачки вилупляться, ними можна починати годувати рибок. У солоній воді рачки живуть кілька днів, а якщо їх підгодовувати, то вони можуть навіть розмножуватися. Ловити їх можна сачком з дуже дрібними осередками - наприклад, газовим. Воду акуратно зцідіть, а рачків випустіть в акваріум з рибками. Артемій годують дорослих неончіков, кардиналів, гуппі і інших рибок, а для багатьох видів рачки є початковим кормом.
Зверніть увагу
Для годування рибок використовується молодь артемііПродувка банки повинна бути постійною. Яйця не повинні опускатися на дно. Проціджувати сачок необхідно над акваріумом з солоною водою.
Корисна порада
Яйця артемії зберігайте в герметично закритих банках, в сухому і прохолодному місці. Перед тим, як опустити яйця в сольовий розчин, їх можна якийсь час потримати в морозилці, це збільшить відсоток появи рачків. Можна перед приміщенням в банку обробити їх 3% розчином перекису водню і висушити. Як корм використовують артемій на різних стадіях розвитку. Наупліямі годують молодих цихлид, декапсулірованние яйця йдуть в їжу малька самих різних риб, а самі рачки - відмінне блюді для дорослих рибок.
Артемія (Аrtemia salina), рачок, що досягає в довжину 8 міліметрів і більше. Водиться він в солоноводних водоймах південних районів Росcии та СНД. Рачок відкладає яйця, які виносяться хвилями на берег. Їх збирають заготівельники з метою продажу в зоомагазини, торгуючі кормами для риб. З яєць артемії можна отримати живий корм для акваріумних риб в домашніх умовах.
Інструкція
1
Придбайте упаковку яєць артемії в зоомагазині. Цей корм зручний тим, що може зберігатися роками, тому не звертайте уваги, що яйця сухі. Як корм для риб йде молодь артемії. Перед виведенням артемії вимочіть яйця цих рачків протягом півгодини в 5% -ному розчині кухонної солі. Потім промийте яйця артемії під краном декілька секунд і закладайте їх в інкубатор.
2
Наповніть на 2/3 3-літрову банку відстояною (без хлору) водою. Розчиніть в ній 3 столові ложки солі. Опустіть в банку якусь плаваючу водорість. Покладіть в розчин чайну ложку щойно промитих яєць артемії. Опустіть в банку шланг від микрокомпрессора з розпилювачем на кінці. Підключіть компресор до мережі і добийтеся такого потоку повітря, щоб він не давав яйцям артемії осідати на дно. Опустіть в банку термометр. Зробіть цілодобову підсвітку. При температурі в 20 градусів тепла рачки вилупляться через 2 доби, а при 28 градусах тепла - вже через добу. Виводите рачків артемії при тій же температурі, яка встановлена у вас в акваріумі. В цьому випадку, потрапивши в акваріум, вони проживуть довше.
3
Купіть в аптеці крапельницю. Відокремте від неї голку, розширювач і затиск. При лові рачків артемії використовуйте крапельницю в якості зливного шланга. Приготуйте шматок тканини, добре пропускає воду. Процідіть за допомогою шланга через тканину необхідну кількість рачків для корму рибам. Cлітую солону воду повернете назад в банку. Якщо рясно аерувати воду в банці, то рачки проживуть у вас кілька днів. У прісній воді артемия гине через кілька годин. Щоб виростити велику артемию , що служить кормом для більших риб, банку з cоленой водою поставте на сонячне світло. Коли вона обросте водоростями, запустіть туди рачків. Водорості є їм кормом. Можна додати у воду апельсинових кірок. Рачки почнуть інтенсивно зростати і навіть розмножуватися.
4
Артемія представляє з себе прекрасний стартовий корм для більшості дрібних порід акваріумних риб (гуппі, мечоносців, неонов та інших). Сухі яйця зберігайте в щільно закритих коробках у сухому, прохолодному місці. Деякі акваріумісти зберігають яйця артемії в поліетиленових пакетах, поміщених на нижню полицю холодильника.