Як сформувати тую. Як правильно стригти живопліт з туї.

Туя може стати відмінним прикрасою дачної ділянки, якщо вона правильно сформована. Туї можна посадити уздовж стіни будинку або в якості живої огорожі. Густа і красива темно-зелена хвоя прекрасно поєднується з яскравими квітами і соковитою світлої зеленню інших садових рослин.
Вам знадобиться
  • Садові ножиці
Інструкція
1
Виберіть для туї злегка затінений ділянку з родючим грунтом. При дуже яскравому сонці у всіх видів туї можуть утворитися сонячні опіки. Але тінь не повинна бути і дуже густий, інакше хвоя стане рідкісною і блідою. Якщо грунт бідна, туя порідшає, почне плодоносити і швидко втратить декоративний вигляд. Якщо у вас жива огорожа, то садити туї потрібно не ближче, ніж на відстані півметра один від одного. Поливати її потрібно в перший місяць після посадки. Надалі - рідко, але рясно, не менше 15 л води на кожну рослину. В першу осінь після посадки необхідно вкрити молоді деревця. Надалі це не знадобиться, дорослі міцні дерева нормально переносять навіть морозну зиму.
2
Почніть формування крони на другий рік після посадки. Ображати верхівку, це стимулює ріст бічних пагонів. Для першої стрижки цього буде достатньо. Хвоя виглядатиме більш густий. Туя прекрасно переносить стрижку, якщо не зістригати відразу занадто багато і не послаблювати рослина. Відрізуйте приблизно третину від довжини пагона. Це стосується не тільки верхівки, а й бічних гілок.
3
Після першої стрижки почекайте до наступної весни. Знову подстригите вершинні пагони і почніть формувати бічні сторони. Живопліт краще зробити у формі бруска з рівними сторонами. Поодинокі дерева можна формувати, як підкаже ваша фантазія. Підстрижіть пагони, які виходять за межі наміченої вами форми. На третій рік після посадки рекомендується підгодувати тую мінеральними добривами.
4
Коли деревце досягне необхідної висоти, проводите регулярні формотворчих стрижки. Підстригати її можна кілька разів на рік, в теплі періоди. Стригти тую перед настанням холодів небажано
Зверніть увагу
Розмножують туї насінням і живцями. Насіння висаджують в підготовлений грунт навесні. Можливо розмноження діленням куща і бічними відводами.