Як зшити штору з люверсами. Як зшити штору на круглу гардину.

У сучасному інтер'єрі актуальні завіси, які кріпляться на карниз за допомогою отворів на верхньому краї. Вони прикрашаються круглими або фігурними накладками-люверсами. Цей спосіб кріплення гардин дозволяє створювати акуратні симетричні драпірування. Зшити штору з люверсами можна практично з будь-яких матеріалів - як з легких і прозорих тюлів, так і з важких порт'єрних полотен з підкладкою.
Вам знадобиться
  • - портьєрні тканини
  • - Папір і олівець для викрійки
  • - Швейна машинка та нитки
  • - Ножиці
  • - Кравецький метр
  • - Флизелин або люверсной стрічка
  • - Праска
  • - Люверси
  • - Кліпси для карнизів (при необхідності)
  • - Прес-перфоратор
Інструкція
1
Правильно підберіть поєднання тканини з люверсами. Для важких портьєр купите спеціальні кільця, які утримають вага полотна. Їх рекомендується поєднувати з кліпсами для карнизів - ці пристосування підтримають штори і допоможуть вам моделювати драпіровку. Занавеси середньої тяжкості можна поєднувати з будь-якими декоративними кільцями-накладками; для легких тюлів підберіть підходящу за кольором вставку з більш щільної тканини, яка утяжелит верх штори.
2
Викроїте досить довгу і широку завісь. Щоб драпірування штори з люверсами була успішною, вам потрібно врахувати класичне співвідношення: з двох метрів розправленої портьєри повинен вийде метр драпірування. Врахуйте - для установки люверсів вам знадобиться від 10 до 20 см запасу довжини для подгибки верхнього краю фіранки. Розрахуйте подгибку згідно розмірам самоклеющейся стрічки для люверсів і додайте ще 2-3 см. Можна використовувати смужку флизелина. Підкладка по верху штори обов'язкова - вона дозволить накладкам міцніше триматися, і складки будуть більш рівними.
3
Обробіть бічні шви штори. Залиште по її верху невеликий припуск і накресліть рівну лінію, по якій ви прокладете флізеліновую або спеціальну підкладкову стрічку. Припуск рівно підігніть і пропрасуйте праскою. Потім потрібно загнути верх завіси з підкладкою і ретельно випрасувати, уникаючи зморшок на поверхні полотна.
4
Розрахуйте необхідну кількість люверсів. Згідно дизайнерським правилам, воно повинно бути парним, інакше один бічний край завіси з люверсом буде негармонійно виділятися. Щоб складки вийшли струмливими, залиште відстань між отворами від 15 до 20 см. Зверху відступите близько 5 см; трохи відсуньте люверс від бокового шва. Тепер робіть отвори. • Точно відзначте центр кожного майбутнього люверса олівцем; • Орієнтуючись за відмітками, обведіть люверс зсередини; • Виріжте отвори маленькими гострими ножицями. Дірки повинні вийти на 3 см менше внутрішнього діаметра люверсов.
5
Дістаньте спеціальне обладнання для заклепування люверсов. Накладки складаються з декоративної лицьової частини і нижнього кільця, яке повинно замкнутися з верхнім в міцний замок. Щоб це відбулося, потрібно докласти значне зусилля. Можна спробувати закріпити люверси плоскогубцями або молотком, поклавши зверху шматок гуми. Однак при цьому їх можна пошкодити. Краще купіть спеціальний прес-перфоратор або зверніться в майстерню з пошиття штор - там вам можуть встановити люверси на професійному обладнанні.
6
Покладіть з виворітного боку отвори на шторі нижнє кільце, зверху (дуже точно!) Прістройте декоративну накладку. Заклепаних всі кільця - тепер можна вішати штори з люверсами на карниз і драпірувати своє преобразовавшееся вікно.
Зверніть увагу
Якщо ви неправильно розрахуєте необхідний діаметр люверсів, штори будуть відкриватися насилу. Отвори нагорі завіси повинні бути трохи більше круглого карниза.
Корисна порада
Можна використовувати люверси на шторі просто в декоративних цілях. Для цього дизайнери проробляють на полотні отвори в довільному порядку і обрамляють їх різними поєднаннями декоративних, в тому числі фігурних, накладок. Приміром, ви можете поєднувати функціональні кільця на карнизі з люверсами того ж стилю виконання внизу штори.