Як укладати спати немовляти.

Малюк, якого щойно принесли з пологового будинку, майже весь час спить. У перші кілька тижнів у батьків особливо серйозних проблем з укладанням зазвичай не виникає. Якщо малюк прокинувся вночі - значить він або голодний, або мокрий, або замерз. Для того щоб він знову заснув, необхідно ліквідувати причину пробудження. Проте з якогось моменту батьки починають помічати, що малюк не особливо охоче засинає ввечері, вимагає заколисування, не хоче лежати один в ліжечку. З цими труднощами необхідно навчитися справлятися, тому що у відпочинку потребують не тільки дорослі, а й сама дитина.
Інструкція
1
Навчіть дитини розрізняти день і ніч. Це нічого, що він поки що майже весь час спить. Днем укладайте його спати в світлому приміщенні або на вулиці. Увечері необхідно, щоб штори були закриті. Малюк, звичайно, ще не зрозуміє, чому ви так робите, але звикне, що днем світло, а вночі - темно. Звичайно, не можна, щоб днем світло було надто яскравим.
2
Привчіть дитини до певних процедурам. Увечері його купають, годують, співають йому пісеньку. Яким саме чином засинає маля - залежить від вас. Одні батьки заколисують немовляти, інші кладуть його з собою в ліжко, треті - залишають одного в кімнаті, щоб він виплеснув свої емоції і як слід прокричати. Найкращий варіант і для мами, і для дитини - коли він спокійно засинає в своєму ліжечку, а мама сидить поруч з книжкою або з рукоділлям. Дитина спокійна, він відчуває себе захищеним, тому що мама поруч. Водночас мама не нервує і не злиться, вона теж почуває себе спокійною і умиротвореною. У всіх інших способів є свої плюси і мінуси. Постійно заколисуючи дитини , ви формуєте у нього не дуже хороший рефлекс. Малюк навряд чи захоче засипати без заколисування. Якщо раптом вас в якийсь день не опиниться вдома - інші члени сім'ї просто не впораються з покладеним на них завданням.
3
Перед сном добре провітріть кімнату. Приготуйте постіль. Ліжечко грудного немовляти повинна бути ідеально чистою, білизну необхідно міняти щодня. До речі, саме тому не дуже рекомендується укладати дитини спати разом з батьками. Якщо ви це робите, подбайте про те, щоб у малюка була своя простирадло.
4
Зменшіть гучність телевізора. Зовсім вимикати його не обов'язково, якщо ви не хочете, щоб дитина надалі міг спати виключно в повній тиші. Зможе бути невеликий шумовий фон, але різких і гучних звуків в квартирі бути не повинно. До речі, цим ніч теж відрізняється від дня - днем дитина спить, коли за вікном їздять машини, у когось із сусідів досить голосно грає музика, а вночі зазвичай все затихає.
5
Якщо дитина сприймає відхід до сну як ритуал - це значно полегшує завдання батьків. Дійте в певному порядку. Грудного малюка годують безпосередньо перед сном, вже після купання. Він іноді навіть звикає засипати з грудьми в роті. Чи не потурає цій звичці. Побачивши, що немовля наївся і дрімає, спокійно відніміть груди і покладіть його в ліжечко. Інакше він буде смоктати у сні все підряд, і відучити його буде складно.
6
Не виходьте з кімнати відразу після того, як дитина засне. Цілком може бути, що спить він ще неміцно, і будь-яке ваше рух може його розбудити. Посидьте трохи, займаючись своїми справами.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-zz9m1KA0go
Зверніть увагу
Якщо малюк довго не засинає, спробуйте визначити причину. Він може бути дуже збуджений, у нього може щось боліти, йому дуже жарко або занадто холодно. Не сваріть дитину, а постарайтеся усунути причину його невдоволення.