Як виростити рожу. якщо посадити восени рожу.

Ці високі рослини з розкішними великими квітами можна досить часто бачити на дачних ділянках. Мальву знали ще в Стародавньому Єгипті - і не тільки як декоративне, але і як лікарська рослина. З давніх часів рожу вирощують і в Росії, і в неї є народна назва - проскурник. Великі квіти бувають самих різних відтінків, від білого до майже чорного.
Інструкція
1
У середній смузі Росії рожу найчастіше вирощують як дворічна рослина. Якщо мальва росте на відповідному для неї ділянці, то перед тим, як загинути восени другого року життя, вона рясно розсипає насіння. Тому насамперед необхідно подбати про умови. Виберіть для мальви сонячний ділянку. Грунт повинен бути родючим і рихлою. Ця рослина не переносить заболочування, тому необхідний хороший дренаж Крім того, необхідно захистити ділянку від сильних вітрів. Одинокий стебло з важкими листям і квітами просто не витримає штормового вітру. Тому найкраще посадити мальви поруч з будинком або парканом.
2
На розсаду мальви висаджувати не потрібно. Якраз навпаки, це рослина необхідно відразу садити на постійне місце. Мальва дуже погано переносить пересадки, при яких дуже легко пошкодити довгий корінь. Зробіть дренаж з щебеню або битої цегли. Підготуйте грунт з рівних частин листової і торф'яної землі, перегною, торфу і піску. Розпушіть і зволожите землю. Зробіть невеликі ямки на відстані 50 см один від одного. Глибина ямок не повинна перевищувати 5 см. Посадіть насіння і засипте їх землею.
3
Сходи з'являться через два тижні. Їх треба регулярно прополювати. На першому етапі мальва росте і розвивається досить повільно, і є великий ризик, що бур'яни не дадуть їй нормально рости. У перший рік мальви зазвичай не цвітуть. Вони утворюють розетку з красивих зубчастих листя, і так стоять до осені. Їх необхідно регулярно і добре поливати. Однак застою води в грунті мальва дуже не любить.
4
Восени підгодуйте квіти перегноєм. На 1 кв. м площі візьміть 4 кг добрива. Це можна зробити і ранньою весною. Квітник на зиму краще вкрити сумішшю з опалого листя, сіна і лапника. Коротких осінніх і весняних заморозків ця рослина не боїться, а от взимку йому краще бути в теплі, особливо якщо зими у ваших краях малосніжні.
5
Навесні підв'яжіть рослини до кілочків. Це тільки здається, що стебло мальви дуже міцний. Коли на ньому з'являться важкі листя і квіти, він може і не витримати. В тепле літо мальви рясно цвітуть до самої осені. Зрізані квіти відмінно виглядають у вазі з водою, до того ж бутони у воді завжди розкриваються.
Зверніть увагу
Мальви не надто схильні до захворювань, проте часом страждають від іржі. Уражені листки необхідно зірвати і спалити. Якщо хворого листя багато, то на цьому місці в найближчі роки мальви садити не слід. Іноді мальви хворіють і борошнистою росою.