Як стати продавцем.

Якщо ви поки ще не вирішили, яку спеціальність освоїти, і яку професію краще обрати, може, варто задуматися про те, щоб стати продавцем?

Що являє собою ця професія, і які нюанси слід враховувати при її виборі? Перш за все, слід врахувати, що працювати доведеться на два фронти - на стороні покупця і фірми одночасно. Для покупця ви повинні стати надійним порадником, до якого він зможе звернутися по допомогу у виборі товару і отримати про нього всю необхідну інформацію. Для фірми, в якій ви будете працювати продавцем, ви повинні стати гарантом успішних продажів. Вам доведеться продавати наданий товар, використовуючи всілякі методи роботи. Ви повинні вміти правильно піднести товар, розповісти про виробника, про особливості товару, на перше місце поставити всі наявні гідності, тим самим спробувавши м'яко завуалювати недоліки товару, якщо такі є. Повідати покупцеві про акції, можливі знижки та умови їх отримання.

Все це необхідно підносити таким чином, щоб покупець ні на секунду не задумався про те, що його, можливо, вводять в оману. Професійний продавець зможе умовити купити товар будь-якого, при цьому ще й переконає вдобавок придбати велику кількість супутніх товарів. Щоб стати продавцем, необхідно мати певні особисті якості. Перш за все, потрібно бути тонким психологом. Незалежно від ситуації, що склалася, продавець завжди повинен зберігати спокій і врівноваженість. Важливо вміти будувати спілкування, уникаючи грубих висловлювань на адресу покупця; навпаки, слід розташувати сторонньої людини до бесіди по душах.

Профільна освіта: Можна вчинити в одне з різних навчальних закладів, що випускають фахівців даного профілю (як правило, це училища або технікуми). Однак дана професія не вимагає спеціальної освіти. Досить вивчити специфіку продаваного товару або послуги, вміло оперувати термінами і поняттями, щоб доступно розповісти про товар. Для підвищення професійного рівня можна відвідувати всілякі тренінги, семінари, курси, які навчають навикам активних продажів. Найчастіше на посаду продавця приймають навіть людей без досвіду роботи.