Як розвивати дитину вдома.

Сучасний світ висуває перед нами все більш складні вимоги. Постійно зростає список компетенцій, володіння якими необхідно в тій чи іншій професії. Мобільність, уважність, гнучкість мислення, міцні знання - ось далеко не повний перелік того, що потрібно для успішної професійної діяльності. Основа цього закладається в школі. З чого ж почати розвиток дитини? Що можна зробити будинку ще до школи, щоб зробити успішним завтрашнього першокласника?
Вам знадобиться
  • 1. Книги.
  • 2. Зошити з розвиваючими завданнями.
  • 3. Розмальовки.
  • 4. Кольорові олівці.
  • 5. Пластилін.
  • 6. Мозаїка.
Інструкція
1
Читайте книги! Щоденне читання книг дитині, а в подальшому і самою дитиною, допоможе: - розвивати мову і розширенню словникового запасу; - розвитку уяви та образного мислення (це не мелькають на екрані телевізора або моніторі картинки, а робота мозку, що представляє прочитане); - розвитку емоційної сфери (співпереживання в казках, оповіданнях про природу і т.д.); - розвитку пам'яті (декламування віршів і переказ прочитаних творів); - розвитку вміння слухати і чути іншу людину (це дуже знадобиться при навчанні).
2
Розвивайте дрібну моторику! В дошкільному віці, на думку Л.С. Виготського, "розвиток мозку йде за рукою". Чим більш розвинена дрібна моторика, тим швидше розвивається мозок. Для розвитку моторики потрібно: - виконувати різні пальчикові зарядки ("Сорока-ворона", "Ріжки-ніжки" і ін.); - Виконувати завдання з дрібними предметами: сортувати змішані крупи, застібати - розстібати гудзики, зав'язувати - розв'язувати бантики і т. д.; - збирати мозаїку і пазли; - ліпити з пластиліну; - розфарбовувати картинки (тут важливо стежити за правильним положенням олівця в руці, дотриманням меж малюнка).
3
Розширюйте кругозір дітей! До вступу в школу дитина повинна знати повністю як звуть його і батьків, місце роботи батьків, основні обов'язки, свою адресу, пори року та їх відмінності, назви місяців і днів тижня, розрізняти фрукти - овочі, називати предмети одягу, взуття, меблів, посуду , види транспорту, побутової техніки. Знати назви геометричних фігур, не плутати праву і ліву руки. Вміти називати положення предметів відносно один одного (праворуч, ліворуч, під, над, перед, за, вище, нижче тощо). Рахувати від 1 до 20 в прямому і зворотному порядку, вміти вирішувати прості задачі на додавання і віднімання. Знати дитячих поетів і письменників та їхні твори: Михалков, Маршак, Барто, Пушкін, Толстой, Ушинський, Заходер, Житков, Осеева, Пришвін і т.д.
Зверніть увагу
Проблеми звуковимови повинні бути повністю вирішені до школи за допомогою логопеда!
Корисна порада
Використовуйте для занять зошити з розвиваючими завданнями. Продавці в спеціалізованих магазинах допоможуть вибрати її відповідно до віку дитини.