Як зшити накидку на диван. Як зшити накидки на меблі.

Купивши нову меблі, людина зазвичай розраховує, що вона буде служити досить довго і залишатися такою ж красивою і чистою, як на вітрині. Але оббивка з тканини дуже швидко брудниться, а міняти оббивку заняття досить трудомістке. Простіше зробити красиві накидки на диван і крісла. Можна, звичайно, купити звичайнісінькі покривала. Але якщо зшити накидку самій, можна зробити її з тієї ж тканини, що і штори, і це зробить інтер'єр більш вишуканим.
Вам знадобиться
  • портьєрні тканини - 1 або 2 довжини дивана, в залежності від ширини
  • Бахрома по периметру дивана
  • Швейна машинка, голки, нитки
  • кравецькі лінійка і косинець
Інструкція
1
Виміряйте довжину диван а і ширину в розібраному вигляді. Довжина накидки повинна відповідати довжині диван а, а ширина повинна бути більше сантиметрів на 15-20 з кожного боку. Якщо тканина вузька, викроїте 2 або навіть 3 прямокутника, рівних по довжині диван у. Полотнища стачайте білизняним швом. З широкої тканини викроїте одне полотнище строго по мірках.
2
По всьому периметру зробіть подгибку приблизно на 2 см, прострочіть і заутюжьте. Приметайте до виворітного стороні і пристрочите бахрому. Вона може бути або по всьому периметру, або тільки по довжині. Бахрому можна купити, а можна пов'язати гачком. Залежно від ваших уподобань виберіть її в тон тканини або якомусь елементу малюнка, або ж контрастну.
3
Накидку можна оформити інакше, зробивши з боків оборки. Для оборки знадобиться смужка тканини, рівна 1, 5-2 периметра диван а. Її можна зшити з окремих шматків. Зшийте смужку, обмітайте оверлоком або вручну, закладіть складки. Приметайте і пристрочите оборку до виворітного стороні накидки. По лицьовій стороні по краю пристрочите тасьму в тон тканини або контрастну.
Корисна порада
Можна зшити такі ж накидки і на крісла, і навіть на стільці. Якщо диван з подушками, то разом з накидкою можна зшити і чохли для подушок. Якщо подушка тонка, то викроюється прямокутник. Ширина його дорівнює ширині подушки, а довжина - в 2 рази більше, плюс припуски на шви. Складіть прямокутник удвічі по ширині, стачайте бокові шви. Виверніть, ушийте в незашітим сторону блискавку і вкладіть подушку. Викрійка чохла для товстої подушки являє собою 2 прямокутника, по довжині і ширині рівних подушці, і стрічку. Довжина стрічки відповідає периметру, а ширина - товщині подушкі.Можно піти й іншим шляхом - зшити на диван дві накидки, для верхньої частини і для нижньої. Кроїти потрібно так, щоб ширина полотнищ була в 1, 5 рази більше ширини дивана, оскільки верхнє полотнище повинно опускатися за спинку, а нижнє - майже до підлоги.