Як стати стюардесою.

Так само як кожен хлопчисько в дитинстві мріяв стати космонавтом, так і практично кожна дівчинка марила стати стюардесою і парити в хмарах. Не завжди дитячі мрії залишаються незмінними до моменту дорослішання.

Однак, якщо ви, вже будучи дорослим і самостійною людиною, все-таки мрієте про професію стюардеси, зверніть увагу на деякі рекомендації. Посада бортпровідниці дуже романтична: ширяння в хмарах (в буквальному сенсі цього слова), подорожі по різних містах та країнах - все це припаде до душі натурам авантюрним, з тягою до певній частці ризику і любов'ю до пригод. Робота стюардеси представляється красивою і привабливою. Однак спустимося з небес на землю: перш за все, головною функцією стюардеси є забезпечення комфорту та безпеки на борту літака.

Вибравши для себе цю професію, підійдіть до питання навчання серйозно і відповідально. Які ж критерії відбору на посаду бортпровідника існують в даний час? Для цієї професії підходять молоді дівчата і хлопці віком 18-27 років, з приємною зовнішністю та зростом від 160 до 190 см. Критерії зростання вибрані не випадково, бортпровідник зобов'язаний стежити за порядком в салоні літака і без зайвих зусиль дотягуватися до верхніх поличок багажного відділення. Головною вимогою при прийомі на роботу є вільне володіння англійською мовою. Набір на курси бортпровідників проводиться навесні або восени, але більш точну інформацію про набір можна дізнатися, зателефонувавши в авіакомпанію вашого міста і уточнивши терміни (а заодно можна і записатися на навчання). Після запису, як правило, вам доведеться співбесіду. Перше, на що звертають увагу при відборі - це зовнішність. Вона повинна бути приємною і привабливою. Претенденти повинні мати бездоганну дикцію. Після того, як перший етап співбесіди пройдено, вас направлять на медичну комісію - стюардесам необхідно богатирське здоров'я.

Після закінчення всіх етапів відбору починають формувати групи для навчання, яке триватиме близько 3-3,5 місяців.

Після того, як претенденти пройдуть курс навчання, проводяться випускні іспити по кожному з пройдених предметів. За умови успішної здачі всіх екзаменів вам належить провести в небі з інструктором 30 годин, лише тільки після цього ви отримаєте сертифікат бортпровідника третього класу. Клас підвищується відповідно до кількості налітаних годин; так, для отримання сертифікату бортпровідника другого класу потрібно 2000 годин, а для того, щоб стати стюардесою першого класу - 3000.