Як ставити мережі на річці. риболовну мережу на річці.

Мережі - одне з найстародавніших винаходів людства. У стародавній Русі мережі плелися в основному жінками, а використовувалися исконно чоловіками. Зараз мало хто володіє секретами в'язання мереж, та й ставлять їх на річках одиниці. Ми розповімо, як правильно це робити.
Інструкція
1
На дрібних річках мережі можна ставити і без човна, просто крокуючи вбрід. В такому випадку мережа розставляються уздовж берега або перпендикулярно йому. Такий метод особливо ефективний навесні і на мілководді. При цьому для власного захисту надягайте спеціальний гумовий костюм. Будьте обережні, стежте за тим, щоб не заплутатися у власній мережі.
2
На вузькій річці мережу можна поставити, навіть не заходячи в воду, методом перетяг. Тут потрібно двоє рибалок. Вони знаходяться на протилежних берегах річки. Перший рибалка кидає на другий берег тонкий шнур з вантажем. Другий прив'язує шнур до кінця наплавного шнура і починає витравляти мережу. Перший рибалка в цей час тягне шнур на своєму боці. Такий спосіб расставкі мереж найкраще використовувати в поєднанні з наганянням риби, що особливо доречно на річках з крутими берегами і глибокими вирами.
3
На невеликій річці мережу можна поставити навіть поодинці. Для цього на березі закріпіть один кінець вантажного шнура. Мережа акуратно розкладіть, а до другого кінця шнура прив'яжіть вантаж. Цей кінець закиньте в водойму, він потягне за собою всю мережу. Майте на увазі, цей спосіб не цілком надійний, мережа може заплутатися і все доведеться починати спочатку, розлякуючи при цьому всю рибу.
4
Найчастіше мережі ставляться з човнів або інших плавзасобів. Зручно розставляти мережі удвох, наприклад, одна людина гребе веслами, а другий потихеньку підбурює мережу в воду.
5
Мережі встановлюються навіть взимку, під кригою, однак це досить трудомістке заняття. Для цього на льоду на одній лінії прорубайте дві лунки на відстані приблизно 2-3 м один від одного. Потім за допомогою багра і жердини з мотузкою між лунками під льодом натягніть мотузку. До мотузці прив'яжіть мережу і простягніть її також під льодом. Цей спосіб особливо підходить для першого льоду.
Зверніть увагу
Не забувайте, що в деяких регіонах нашої країни ловля риби мережами вимагає наявності дозволу або ліцензії.