Як розвинути відповідальність у дитини.

Наявність почуття відповідальності допомагає людям давати звіт своїм вчинкам і, в разі необхідності, приймати на себе вину за їх вчинення. Це означає, що перед тим, як прийняти те чи інше рішення, людина повинна усвідомлювати, які наслідки воно може за собою спричинити, і бути готовим відповідати за них. Для того щоб ваша дитина згодом навчився серйозно ставитися до здійснюваних їм дій, необхідно почати розвивати у нього почуття відповідальності якомога раніше.
Інструкція
1
Як правило, розвинути відповідальність у дитини дошкільного віку досить важко в силу невеликого розвитку самосвідомості. Маленькі діти не знають всіх тих правил, які присутні у повсякденному житті дорослих людей. У зв'язку з цим їм досить важко приймати вірні рішення. Почати прищеплювати почуття відповідальності слід приблизно з 3,5-5 років. Саме в даний період часу дитина починає більш усвідомлено ставитися до багатьох речей. Однак не варто забувати, що навчання малюка такому якості, як відповідальність , має починатися з малого.
2
Для початку навчіться довіряти своєму малятку. Спробуйте попросити його зробити що-небудь і терпляче дочекайтеся результату. Потім разом подивіться, що дитина зробила не так, докладно розберіть його помилки, вкажіть на те, як потрібно зробити правильно. Після цього попросіть дитини зробити повторно те, що ви просили. Можливо, малюк врахує ваші пояснення і цього разу зробить все правильно.
3
Спробуйте розвинути відповідальність у дитини за власне здоров'я саме в період, коли він хворий. Даючи йому ліки, скажіть: «Ти хочеш одужати? Тоді треба випити цю мікстуру (або таблетку) ». Дана дія допоможе малюкові простежити причинно-наслідковий зв'язок, який виникне між його рішенням і наслідками: випив ліки - видужав. Це покаже дитині, що від його рішень може залежати багато чого.
4
Не ігноруйте питання дитини. Відповідайте на них, допомагайте малюкові вивчати все, що його оточує. При цьому можна використовувати жартівливу форму, розповідати смішні історії. Але не забувайте ненав'язливо доповнювати своє оповідання «життєвими» історіями, тобто тими, які дійсно будуть необхідні йому в житті. Пам'ятаєте, як в дитинстві: «Казка - брехня, та в ній натяк ...».
5
Поступово виховуйте в дитині відчуття поваги до інших. Приміром, якщо у вас сильно болить голова, а ваш малюк голосно кричить, розкидає іграшки, тупотить ногами, ви можете сказати йому, що вам дуже погано, що ви захворіли. При цьому попросіть дитини не шуміти і дати вам відпочити.
6
Доручіть дитині турботу про кого-небудь (або про що-небудь). Наприклад, купіть йому маленьке домашнє тварина (хом'яка, морську свинку). Малюки люблять тварин, і ваша дитина відразу ж причепиться до пухнастому звірку. Навчіть його доглядати за твариною і поясніть, що тепер у його руках доля живої істоти, і тільки від нього залежить, чи буде тварині комфортно чи ні.
7
При вихованні у дитини почуття відповідальності не варто забувати, що воно формується поряд з іншими якостями характеру. Даний момент у вихованні малятка дуже важливий - і для вас, і для нього. Від того, наскільки серйозно і терпляче ви підійдете до цього питання, може залежати майбутнє вашої крихти.