Як провести електропроводку в квартирі.

Робота з електрикою - це дуже важлива складова ремонту, яка потребує особливої уваги. У цій роботі не допускаються помилки, так як вони можуть коштувати дуже дорого. Існують різні види проводки, а саме: відкриті, які проходять по стінах із зовнішнього боку, а також приховані, вмонтовані всередину стін.
Вам знадобиться
  • Перфоратор,
  • ніж,
  • кусачки,
  • олівець,
  • тестер,
  • провід,
  • настановні вироби.
Інструкція
1
Перед монтажем електропроводки обов'язково зробіть розмітку всіх настановних виробів, наприклад, «стакан» для розетки і проводів, що підходять до них. Далі прикиньте необхідне для монтажу кількість проводів.
2
Потім намалюйте лінії від настановних виробів до загального джерела енергії. Всі лінії повинні бути строго перпендикулярні. Ці лінії будуть орієнтиром для монтажу необхідних проводів.
3
Далі підготуйте місце для проводів стіні. Для цього перфоратором в місцях розмітки проробіть поглиблення залежно від кількості і товщини прокладаються проводів. Не забудьте зробити і поглиблення відповідного розміру (для настановних виробів).
4
Закріпіть проводку всередині пророблених заглиблень за допомогою спеціальних кріплень, поступово постукуйте гумовим молоточком по проводам, тим самим виправляючи їх.
5
Далі прикрутіть всі настановні вироби. Якщо вони внутрішні, то слід їх встановити, а потім закріпити за допомогою штукатурки.
6
Після цього потрібно зібрати електричні ланцюги в розпаєчних коробках. Не забудьте відключити електромережу. Якщо дроти кольорові, то збірку слід проводити шляхом з'єднання проводів з однаковим кольором. Якщо ні кольорового маркування, то потрібно «прозванивать» їх за допомогою спеціального інструменту (тестера).
7
Після того як ви з'єднали всі дроти з усіма установочними виробами і загальною мережею електроживлення, проводка готова до використання.