Як розмножити цикламен. у цикламена загнивають листя.

Цикламен - красиве квітуча рослина, ідеальне для вирощування в домашніх умовах. Завдяки своїй особливості цвісти в зимовий період, він завоював величезну популярність серед квітникарів. Найпоширеніший метод розмноження цикламена - ділення бульби.
Інструкція
1
У період спокою витягніть бульба з грунту, просушіть і акуратно розріжте на деленки. Врахуйте, що на кожній деленке повинні залишитися самодостатня коренева система і нирка.
2
Підсушіть трохи зрізи в темному сухому місці протягом доби. Далі обробіть деленки слабким розчином марганцівки, активованого вугілля або іншим антисептичним засобом (не використовуйте хімічні препарати).
3
Розсадіть деленки по окремих горщиках. Підбирайте маленький горщик, щоб відстань між бульбою і краями залишалося не більше 2-3 см. На дно обов'язково покладіть дренаж. Грунт використовуйте спеціальну, її можна придбати в будь-якому великому супермаркеті або в спеціалізованих магазинах. Перед тим, як засипати землю в горщик, пропарьте її і обробіть теплим розчином марганцівки, так як цикламен схильний до поразки шкідниками.
4
Не забувайте доглядати за молодим рослиною цикламена. Оптимальне місце розташування квітки - світле, прохолодне місце. Перші 2-3 тижні цикламен слід поливати помірно, коли ж утворюються перші листочки, полив слід збільшити. При ретельному догляді цикламен радує своїх господарів надзвичайним цвітінням багато років.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=g5EXxdyh-cA
Корисна порада
Якщо ваше рослина розрослося, коріння починають виходити на поверхню, негайно пересадити його в більш просторий горщик. Пересадку намагайтеся проводити в літній період, під час спокою растенія.Еслі ви помітили, що листя цикламена загнивають, видаліть зіпсовані листочки і скоротіть норму поливу, можливо, грунт перезволожений або ви з необережності при поливі потрапили на верхню частину клубня.Еслі цикламен рідко цвіте або швидко відцвітає, можливо, йому занадто душно в приміщенні і не вистачає поживних речовин. Прийміть заходи.