Як зробити декупаж на пляшці.

В старовину декупаж називали мистецтвом бідних. Чому бідних? Бо красу створювали буквально з нічого. Оволодівши нехитрої технікою декупаж а, ви зможете прикрасити практично все в своєму будинку - посуд, меблі, дзеркала, квіткові горщики. За допомогою декупаж а ви можете зробити зі звичайної коробки для взуття оригінальну упаковку для подарунка, з бляшаної банки - витончену шкатулку, а з порожньої пляшки - вазу.
Вам знадобиться
  • Порожня пляшка, серветка, ножиці, декупажний клей або клей ПВА, губка, валик, лак, акрилові фарби по склу, пензлик.
Інструкція
1
Для початку виберіть пляшку, яку ви хотіли б бачити в якості вази. Не женіться за витонченими вигинами, пам'ятайте: чим простіше форма пляшки, тим простіше вам буде її за декупаж ить.
2
Візьміть серветку з вподобаним вам малюнком і акуратно виріжте його ножицями. А тепер уважно розгляньте серветку. Як ви бачите, вона складається з декількох шарів паперу. Відокремте самий верхній шар з малюнком. Не хвилюйтеся, він досить міцний. З ним ви і будете далі працювати.
3
Якщо ви не змогли купити спеціальний декупаж ний клей - нічого страшного. Візьміть клей ПВА, додайте в нього трохи води, змастіть ваш малюнок і акуратно приклейте до пляшці. Розгладжують аплікацію від центру до країв, але тут вже будьте обережні - її легко порвати. Приклеєний малюнок розрівняйте валиком, а надлишки клею видаліть за допомогою губки.
4
На цьому етапі ви можете зупинитися. А якщо є бажання, візьміть акрилові фарби по склу та затонуйте пляшку. Можете приклеїти черепашки, намистинки, намалювати контуром візерунки - робіть все, що підкаже вам ваша фантазія.
5
Після того, як пляшка підсохла, її потрібно покрити лаком. Існують спеціальні декупаж ниє лаки, однак, деякі умеліци покривали свої вироби навіть прозорим лаком для нігтів. Чим скористаєтеся ви - вирішуйте самі. Винесіть готовий виріб на балкон, де воно підсохне і провітриться від запаху лаку. Все, ваша оригінальна ваза в стилі декупаж готова!
Зверніть увагу
Отже, за допомогою декупажу можна створювати унікальні подарунки для друзів, декорувати давно обридлу меблі, легко і швидко робити своїми руками, наприклад, новорічні декори, адже в магазинах продається така різноманітність серветок. Слово decoupage французького походження, позначає «вирізати».
Корисна порада
Даємо висохнути і покриваємо прозорим акриловим лаком. Як робити декупаж на пластику? Пластикову поверхню потрібно знежирити спиртом. Як робити декупаж на склі? При роботі зі склом розрізняють 2 типу декупажу, прямий і зворотний. При прямому декупажі картинку приклеюють на зовнішню сторону вироби, при зворотному - на внутрішню.