Як підключати електрику.

Якщо ви побудували новий будинок і збираєтеся провести до нього електрику , ви повинні знати, з чого почати і як це оформити документально і технічно. Найчастіше це не так просто, як здається. Доводиться оббивати пороги місцевих органів самоврядування, щоб отримати ту чи іншу довідку. А адже без електрики ми вже не уявляємо свого життя.
Інструкція
1
Перш ніж будувати дім в тій чи іншій місцевості, дізнайтеся про наявність найближчих інженерних комунікацій. Найкращим варіантом буде, якщо в котеджному селищі є своя електрична підстанція, від якої можна протягнути лінію електропередачі в свій будинок.
2
Після цього отримаєте інформацію про те, яка мережева організація діє у вашому селищі. Зателефонуйте в цю організацію і дізнайтеся про можливість підключення до електромережі та її рівні потужності.
3
Якщо все вас задовольняє, будуйте будинок і оформляйте документи на власність. Оформіть письмово технічне завдання, вказавши в ньому кількість планованих електроапаратів, а також бажану потужність для забезпечення їх експлуатації.
4
У технічному завданні попросіть видати вам технічні умови на підключення вашого будинку до електрики. Вкажіть категорію електропостачання будинку. До завдання прикладіть ситуаційний план будинку, свідоцтво на право власності. Завірте підписами начальників Міськгазу, Ростелекома, Водоканалу і Електромережі.
5
Після розгляду і схвалення технічного завдання укладіть договір з енергопостачальною організацією. Письмово оформите заяву з проханням підключення вас до підстанції. До заяви додайте дозвіл на потужність електромережі, довідку про виконання технічних умов, проект електропостачання, узгоджений з районними електромережами, копію ліцензії проектної та електромонтажної організацій, акт здачі-приймання електромонтажних робіт, акт на роботи по виконанню електропроводки.
6
Після оформлення договору викликайте електромонтажників для прокладки електричної проводки. Викличте інспектора Енергонагляду, щоб він оформив акт допуску електроустановки до включення в мережу. Тепер ви можете повноцінно користуватися підключеної електроенергією.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=3s_2LOteXkk
Підключення дачної ділянки до центральної лінії електропередач можливо після отримання дозволу у постачальників електричної енергії. Дозвіл видається на підставі поданих документів та заяви після отримання технічних умов.
Вам знадобиться
  • - заява;
  • - правовстановлюючі документи на ділянку;
  • - паспорт;
  • - технічні умови;
  • - дозвіл;
  • - договір на підключення до центральної лінії електропередач;
  • - прилад обліку;
  • - кабель;
  • - гофрована труба;
  • - анкер-крюк.
Інструкція
1
Щоб отримати дозвіл на підключення електрики, зверніться в районне управління компанії, що поставляє енергоресурси. Подайте заяву, вкажіть дані власника, адресу або номер дачної ділянки. Також в заяві необхідно вказувати, яка потужність енергоспоживання вам буде потрібно. Якщо ви будете використовувати стандартний набір електроприладів, достатньо вказати необхідну потужність 5 кВт. Для підключення циркулярної пилки, використання зварювального апарату та інших потужних електроприладів вказуйте 10-12 кВт.
2
Крім заяви вам будуть потрібні правовстановлюючі документи на дачну ділянку. Всі документи уявіть в ОТК. Технічні умови оформляють від одного до двох місяців. Терміни залежать від регіону подачі заявки.
3
Монтаж і підключення на самому дачній ділянці ви можете проводити самостійно. Для безпосереднього підключення до центральної лінії електропередач ви повинні запросити бригаду електриків з поставляє компанії.
4
Для підведення електрики до дачного ділянці вам буде потрібно ізольований мідний кабель перетином 3 кВт, гофрована труба по довжині кабелю, анкер-гак, прилад обліку електричної енергії.
5
Електричний лічильник повинен відповідати ГОСТу і мати сертифікат, що дозволяє використання приладу на території РФ. Купуючи його в магазині, зверніть на це особливу увагу.
6
Після підключення до лінії електропередач проведіть монтаж лічильника і зробіть внутрішню розводку в дачному будинку. Якщо будиночка у вас немає, і ви проводите електроенергію на ділянку, крім лічильника вам буде потрібно купити металевий монтажний ящик з замком, куди буде встановлений прилад обліку.
7
Заключним етапом підключення є введення в експлуатацію та оформлення договору на поставку електроенергії. Для складання акта про введення в експлуатацію приладу обліку електроенергії запросіть уповноваженого представника з Енергонагляду.
8
З отриманим актом зверніться у відділ по роботі з клієнтами та укладіть договір.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=3s_2LOteXkk