Як розробляти тренінги.

Якщо ви керівник компанії, і вас хвилює підвищення кваліфікації ваших службовців, - проведіть тренінг. Якщо раніше вам ніколи не доводилося цього робити, прислухайтеся до деяких порад.
Вам знадобиться
  • Вам буде потрібна тренінгова (Коучингова) компанія.
Інструкція
1
Цілі і завдання. Вирішіть для себе це відразу - які саме цілі та завдання буде покликаний вирішити цей тренінг. Від цього залежить успіх навчання. Якщо ви уважно і постійно відстежуєте роботу своїх співробітників, ви точно знаєте їх слабкі місця і недоліки в роботі. Також корисно опитати свій персонал на предмет того, яких знань їм не вистачає. Таким чином ви зможете скласти найбільш повну картину того, що конкретно вам потрібно від тренінгу, які теми і питання в нього включити.
2
Продумайте критерії оцінки тренінгу.
3
Виберіть тренінгову компанію. Обов'язково зверніться за порадою до своїх колег, які вже проводили докладні тренінги . Можливо, вони зможуть порекомендувати вам високопрофесійну навчальну компанію.
4
Також ви можете включити в програму тренінгу виступ свого самого досвідченого співробітника. Він зможе допомогти своїми порадами і знаннями вашим молодим менеджерам.
5
Підготуйте тренера. Одним з головних умов цієї підготовки є ваші поради щодо висвітлення специфічних аспектів вашої роботи. Запрошений тренер повинен дуже ясно розуміти, чого саме ви від нього чекаєте. Прекрасно, якщо він вже працював раніше у вашій галузі. Але все ж краще вас специфіку роботи і необхідний результат не знає ніхто. Тому не чекайте, що тренер телепатичним чином зрозуміє, чого ви від нього чекаєте в усіх нюансах - допоможіть йому, надайте сприяння та підтримку.
6
Візьміть у тренера попередню програму тренінгу. Якщо буде потрібно - внесіть в неї коригування.
7
Якщо під час проведення тренінгу виникнуть додаткові питання, постарайтеся створити тренеру можливість і для їх опрацювання.
8
Після закінчення тренінгу обов'язково поговоріть зі своїми співробітниками; можливо, має сенс провести анкетування. Таким чином, ви зможете зробити висновок, наскільки тренінг був корисний і що слід пропрацювати в наступний раз.
9
Поговоріть з тренером. Поцікавтеся його думкою про рівень вашого персоналу і прогалинах у підготовці. Чудово, якщо він складе свої рекомендації щодо подальшого навчання.
10
Проаналізуйте ефективність тренінгу. Візьміть список з цілями і завданнями, який ви склали перед проведенням тренінгу, оцініть, наскільки тренінг допоміг у їх вирішенні.
11
Сплануйте свій наступний тренінг на основі отриманої інформації.
Зверніть увагу
Оцініть ефективність навчання на основі основних критеріїв вашої роботи.
Корисна порада
Ваш персонал також повинен бути зацікавлений у підвищенні кваліфікації: навчання - двосторонній процес.