Як поміняти оперативну пам'ять в ноутбуці. Як самому поміняти пам'ять в ноутбуці.

Для того щоб швидко поміняти модулі оперативної пам'яті в ноутбуці , нам треба в першу чергу дізнатися, де знаходяться слоти. Потім знімаємо кришку і просто додаємо новий модуль. Або ж міняємо старі на нові модулі пам'яті.
Вам знадобиться
  • оперативна пам'ять, ноутбук, викрутка
Інструкція
1
Часто перед власниками ноутбуків виникає питання про заміну оперативної пам'яті. Її дуже часто просто не вистачає. Тому можна не купувати новий, а просто поліпшити вже наявний ноутбук. Щоб поміняти оперативну пам'ять, потрібно спочатку визначити, де саме вона знаходиться. Шукаємо таку інформацію в керівництві до ноутбука або в інтернеті. Найчастіше оперативну пам'ять приховує кришка, яка знаходиться на зворотному боці пристрою. Але в деяких моделях пам'ять може бути під клавіатурою або біля самої материнської плати. У такому випадку доведеться частково розбирати ноутбук.
2
Якщо слоти для модулів оперативної пам'яті знаходяться знизу, і вони закриті кришкою, то просто беремо викрутку і викручуємо болтики. Попередньо знімаємо акумулятор. Потім виймаємо пластикову кришку. Ми можемо побачити один або декілька модулів оперативної пам'яті SO-DIMM або SO-SIMM. Це аналоги пам'яті для настільних ПК, тільки укорочені по довжині. Відсуваємо фіксатори і акуратно виймаємо модулі. Потім таким же чином ставимо нові і прикручуємо кришку. Готово.
3
Якщо ж оперативна пам'ять знаходиться під клавіатурою або біля материнської плати, то буде трохи складніше. Доведеться розбирати ноутбук. Найчастіше процес розбирання починається з передньої панелі. Знімаємо акумулятор, відкручуємо болти, що утримують панель. Потім перевертаємо ноутбук і знімаємо панель. Перед нами опиняться болтики, які тримають клавіатуру. Відкручуємо їх, відсуває клавіатуру. Якщо хочете її зняти повністю, то необхідно буде від'єднати шлейф, що йде до материнської плати. Далі шукаємо сталеву панель, що приховує оперативну пам'ять. Відкручуємо гвинтики і знімаємо. Ось ми і дісталися до пам'яті. Тепер відсуваємо фіксатори і обережно тягнемо модулі. Потім на їх місце ставимо нову оперативну пам'ять. Всі дії виконуємо в зворотному порядку.
Зверніть увагу
Головне в процесі заміни оперативної пам'яті не поспішати. І обов'язково знімати акумулятор. Тому що оперативна пам'ять чутлива до статичної напруги, вона може легко пошкодитися, якщо акумулятор буде підключений до ноутбука. Зберігайте спокій і виймайте оперативну пам'ять акуратно, щоб не пошкодити тонкі контактні групи.
На відміну від домашнього комп'ютера ноутбук не можна модернізувати, поставити на нього більш потужний процесор або змінити відеокарту. Але навіть в ноутбуці можна додати більше обсягу оперативної пам'яті або просто замінити зіпсовану. Ця процедура буде під силу будь-якому користувачеві навіть без відповідного досвіду роботи. Просто потрібно приділити трохи часу.
Вам знадобиться
  • Ноутбук, оперативна пам'ять, викрутка
Інструкція
1
Відразу визначте тип пам'яті, який потрібен для ноутбука. Взяти потрібно саме ту оперативну пам'ять, яка підійде до інтерфейсу підключення на вашому ноутбуці . Справа в тому, що для ноутбуків є багато різних варіантів контактів для оперативної пам'яті. Є micro-DIMM, SO-DIMM, також інші варіації. Простіше виписати всі характеристики пам'яті і взяти з собою в магазин. Або взяти з собою керівництво з технічними характеристиками. Там вам підберуть пам'ять під ваш інтерфейс підключення. Вам просто потрібно визначитися з ємністю планки пам'яті.
2
Якщо можете собі дозволити краще взяти більше обсягу оперативної пам'яті, так як це не тільки підвищить швидкість роботи ноутбука, але і продовжить час роботи в автономному режимі. Чим більше ОЗУ встановлено на ноутбуці , тим рідше працює файл підкачки з жорсткого диска, і, відповідно, батареї вистачає на довше.
3
Тепер, коли ви визначилися і купили оперативну пам'ять, почнеться процес заміни. Процес дуже швидкий і простий. Покладіть ноутбук передньою панеллю вниз. Бажано покласти на щось м'яке, оскільки в процесі розкручування гвинта передня панель буде притискатися.
4
Відсік для ОЗУ знаходиться посередині корпусу, знизу на задній панелі ноутбука. Відкрутіть гвинт, що кріпить кришку, яка закриває доступ до пам'яті ноутбука. Зніміть цю кришку. Тепер акуратно витягніть модуль пам'яті. Встановіть нові модулі пам'яті. Діяти потрібно акуратно. Модуль повинен входити плавно. Встановити пам'ять неправильно неможливо. Якщо ви відчуваєте, що пам'ять не заходит в контакт, не тисніть, спробуйте трохи змінити положення планки пам'яті. Якою стороною потрібно вставляти оперативну пам'ять, чітко видно по розташуванню контактів. Так що помилитися не повинні. Після установки прикрутите кришку відсіку тому.