Як зробити годівницю для птахів з коробки. Годівниця для птахів своїми руками.

Взимку багатьом птахам не вистачає корму, і вони можуть загинути. Людина в силах запобігти цьому, адже якщо встановити просту годівницю і насипати в неї трохи зерняток і старого хліба, то птахи будуть сита, а ви зможете поспостерігати за тим, як цікаво харчуються пернаті.
Інструкція
1
Найпростішою годівницею може послужити звичайна непотрібна коробка - наприклад, з-під взуття. Закріпіть її між сучками дерев, або підвісьте на чотирьох міцних мотузочках, після чого насипте корм. Мінусом такої годівниці є те, що вона не захищена від вітру та снігу - в погану погоду корм буде видувати і заноситися опадами - птахам буде складно дістатися до їжі.
2
Для невеликих пташок найкраще зробити годівницю з коробок від молочних продуктів. Ретельно вимийте вміст коробочки, дайте їй просохнути, після чого прорежьте з двох сторін віконечка з розрахунком, що на денце будуть насипані насіннячка. Підвісьте таку годівницю на дереві - і вона прослужить всю зиму, адже упаковки для молочних продуктів роблять з матеріалу, який не промокає, тому опади такої годівниці не страшні!
3
Щоб пташки не ділили корм, можна зробити кілька таких годівниць на одному дереві.
4
Для птахів середнього розміру годівниці можна зробити з більш об'ємних коробок з кришкою. Тільки слід враховувати, що віконечка повинні бути максимально більшими - інакше птахи не зрозуміють, що це за споруда, та й в закрите темний простір багато з них просто побоятися залітати.
5
Якщо проявити трохи фантазії, то зі звичайних годівниць можна зробити відмінне прикраса для вашого двора.Для цього візьміть водостійкі фарби і розпишіть картонні коробочки. Можна зробити їх різнокольоровими, а можна оформити в якійсь єдиній стилістиці: приміром, зобразивши на коробках героїв з якої-небудь доброї казки.
6
Робіть годівниці разом зі своїми і сусідськими дітлахами. Це заняття прекрасно розвиває у дітей почуття відповідальності і допитливості. А коли в годівницю прилетять поласувати перші гості, можна розповісти дітлахам що це за вид пташок, і чим вони воліють харчуватися в природі.
Настали холоди, пора подумати про птахів. Адже у люті морози їм значно складніше знайти собі корм. Зробити дерев'яну годівницю не кожен зможе. Набагато простіше виготовити її зі звичайних картонних коробок.
Вам знадобиться
  • два пакета з-під соку, шнурок або мотузка, дві трубочки для коктейлю, ножиці.
Інструкція
1
Найпростіша годівниця вийде з пакетів для молока або соку. Візьміть такий пакет, намалюйте олівцем з одного боку віконце - вічко. Додайте його на висоті 1.5-2 см від нижнього краю, щоб корм не висипався. Акуратно виріжте ножицями. Розмір отвору повинен бути таким, щоб синички могли не тільки клювати, чіпляючись ніжками за утворився бордюр внизу коробки, але і залітати всередину. Можна навіть зробити два віконця в бічних стінках. Тепер приробити мотузку, щоб можна було повісити годівницю на гілку. Для цього відріжте мотузку довжиною 40 см, протягніть її в верхній частині пакета, а кінці зв'яжіть. Годівниця готова, можна вішати на гілку.
2
Для таких годівниць підійдуть будь картонні ящики, різні за формою і розміром. Підбирайте барвисті, вони будуть привертати увагу птахів. Оригінально виглядають на зимових деревах пакети з-під вівсяних пластівців, дитячого харчування, мюслів. Не використовуйте тільки картонки з-під пральних порошків та інших хімічних матеріалів.
3
Більш складний, але надійний варіант можна спорудити з двох пакетів для соку. Візьміть один літровий пакет, виріжте в його лицьовій стороні отвір, відступивши від краю по 2 см. Це буде днище годівниці. Потім полуторалітровий пакет розріжте вздовж по дну і вузьким краях, залишаючи цілим його верх. Тепер прикладіть цю конструкцію розрізаними сторонами до днища, в вигляді даху. Позначте місця з'єднання. Проріжте в них дірочки. Для з'єднання можна використовувати звичайні трубочки для коктейлів. Акуратно протягніть їх в отвори. Вийшла пірамідка з дном і боковушках, які сходяться у вигляді даху.
4
Вгорі протягніть будь шнурок, зв'яжіть його кінці. Можете вибирати місце на гілці для нової годівниці. Така модель не дасть корму розсипатися навіть при сильному вітрі. А її розгойдування відлякає горобців, але приверне синичок. Для корми найкраще використовувати дрібні сирі насіння, пшоно або будь-які крупи, крихти хліба. Щоразу приїжджаючи на дачу, не забувайте насипати корм в годівницю. Такі годівниці можна повісити й у дворі будинку. Сусідські дітлахи із задоволенням будуть підсипати в них крихти.