Як реставрувати старі фото.

Час не щадить фотографії , вони старіють, вицвітають, покриваються тріщинами, попросту псуються. Відновлення старого фото у професіонала може виявитися дуже дорогим, але ви можете зробити це і самостійно, оволодівши навичками роботи в графічному редакторі.
Вам знадобиться
  • - старі фотографії
  • - сканер
  • - графічний редактор
Інструкція
1
Відберіть потрібні фотографії і оцифрує їх за допомогою сканера. При скануванні спробуйте виставити максимально можливий дозвіл, щоб скоротити втрату інформації. Якщо у вас немає сканера, ви можете перефотографувати знімки цифровою камерою, але якість їх при цьому помітно постраждає.
2
В якості графічного редактора ви можете використовувати як відомий всім Adobe Photoshop, так і безкоштовну його альтернативу GIMP. Майже всі редактори мають в наборі своїх інструментів опцію «автоматичне поліпшення фотографії ». Після натискання на її кнопку, програма аналізує знімок і автоматично коригує такі параметри, як яскравість, контрастність, рівні, насиченість кольору.
3
Але головна біда старих знімків - тріщини і заломи, що утворилися на них за довгий час. Усунути їх можна за допомогою інструменту «клонування», копіюючи в пошкоджені області інформацію з довколишніх ділянок фото. Вкажіть програмі область знімка, з якого їй належить копіювати інформацію кліком миші, утримуючи клавішу Alt і замалюйте акуратно всі пошкодження.
4
Ретуш фотографій справа нешвидка і досить копітка. Цілком може статися так, що над першою фотографією ви проб'є цілий день і навіть довше. Але поступово ви наб'єте руку, відновлення знімків піде набагато швидше і буде, до того ж, приносити чимало задоволення.