Як розрахувати місячний день. Як порахувати в Який місячний день народилася людина.

В місячному місяці, на відміну від сонячного, який ліг в основу календаря, 29,5 днів. Починається він з повного місяця, потім місяць росте, в середині місячного місяця відбувається повний місяць, місяць убуває, і настає новий місячний місяць. Існує місячний календар, за яким легко можна дізнатися, який місячний день припадає на конкретне число. Але якщо місячного календаря для потрібного року немає під рукою, то можна провести розрахунки самостійно.
Вам знадобиться
  • калькулятор (хоча, розрахунки можна провести і в умі), аркуш паперу і ручка
Інструкція
1
Щоб розрахувати місячний день на конкретне число, потрібно знати: D - число месяцаM - порядковий номер месяцаY - годДля приклад можна взяти 2 березня 2020. Для цього чіслаD = 2M = 3Y = 2020
2
Щоб з'ясувати місячний день , буде потрібно розрахувати так зване місячне число року. Кожному року відповідає своє місячне число, наприклад, 2001. році відповідний число 7, 2002 - 8, 2003 - 9, і так далі. Місячне число року збільшується по порядку і може бути від 1 до 19. Якщо число року дорівнює 19, як наприклад, в 2013 році, то число наступного року знову дорівнює 1, і т.д. Так, число 2014 одно 1.То Тобто, якщо порахувати, місячне число 2020 дорівнюватиме 7. Позначимо його як L.
3
Тепер, щоб дізнатися місячний день , залишилося тільки підставити все числа в формулу: N = (L * 11) -14 + D + M.Для дати 2 березня 2020 попередній результат розрахунку буде: N = (7 * 11) -14 + 2 + 3 = 68.Почему попередній? Тому що в місячному місяці 29,5 днів. Тому потрібно кілька разів відняти 30 від числа, що вийшло, поки результат не стане менше 30. 68-30 = 38, знову віднімаємо 30, виходить 8. Значить, 2 березня 2020 буде восьмий місячний день .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MDKBf4YIKv4
Зверніть увагу
Місячний календар по годинах не збігається з сонячним. Новий місячний день настає не в 24:00, а в якийсь час протягом сонячного дня. Тому, 2 березня 2020 в якийсь час доби восьмий місячний день зміниться дев'ятим.
Сучасний загальноприйнятий календар грунтується в основному на спостереженні за Сонцем. Він сильно відрізняється від місячного циклу. Якщо вам потрібно дізнатися, який зараз день за місячним календарем, потрібно докласти деяких зусиль для пошуку інформації.
Інструкція
1
Візьміть дані з відривного календаря. Практично в кожному з них вказується інформація про місячному дні циклу і про фазу небесного тіла в цей період.
2
Використовуйте для обчислення місячного дня спеціальні комп'ютерні програми. Оскільки відмінності від світлового дня виникають і на рівні обчислення діб, в програмі потрібно буде вказати не тільки дату, але і час, а також географічні координати. Це особливо важливо, якщо ви складаєте гороскоп за місячним часу народження. Система видасть вам дані не тільки про місячному дні, а й про найближчих до дати молодика і повні, а також про схід і захід місяця в конкретний період.
3
Дізнайтеся місячний день самостійно. Місячний цикл починається з молодика, яке ви можете зафіксувати самостійно, і триває близько 29 днів. Таким чином, п'ятий день після молодика і буде п'ятим днем місячного циклу. Але при такому підрахунку не враховується, що одна доба за григоріанським календарем можуть припадати на два місячних дня. Ви можете виправити це, якщо будете відраховувати новий день з сходу Місяця.
4
Отримайте інформацію про місячному дні за різними календарями. Ісламський рік за місячним календарем складається з 354 днів, тому його дати постійно зміщуються щодо сонячного календаря. Найкраще в цьому випадку користуватися порівняльними таблицями календарів. Наприклад, одна з них показує, що перше число першого місяця мухаррам в 2012 році наступить 15 листопада по сонячним календарем. Врахуйте, що дати початку року відрізняються в місячних календарях. Наприклад, в китайському 2012 починається з 23 січня за григоріанським календарем.
5
Отриману інформацію про місячному дні використовуйте для складання гороскопу. Його точність буде вище, якщо ви крім дати вказали ще й час і місце спостереження місяця або якої-небудь події.