Як проявити фотоплівку будинку.

Виявляти фотоплівку будинку зовсім не складно. Це набагато простіше, ніж навчитися добре обробляти фотографії в фотошопі. Але плівка не прощає недбалості: варто трохи перетримати її в розчині, і результат вже не виправити, а в фотошопі завжди можна вибрати в меню «скасувати». Найголовніше при проявленні фотоплівки - не боятися. Проявлення в будинку шніх умовах - це захоплююче і просто!
Вам знадобиться
  • Плівка, бачок, проявник, фіксаж, стоп-розчин, дистильована вода, термометр, таймер.
Інструкція
1
Насамперед потрібно роздобути все необхідне. Бачок для проявки можна пошукати на антресолях, напевно завалявся, адже раніше всі могли проявити фотоплівку будинку самі. Багато фотографів використовують радянські бачки, але можна купити в фото-магазині або замовити в інтернеті імпортний бачок, він дорожчий, але набагато зручніше.
2
Також знадобиться фотохимия: проявник, фіксаж, стоп-розчин і дистильована вода. Проявник і фіксаж для чорно-білої плівки продаються у вигляді порошку або вже розведених концентратів. Щоб розбавити або розвести фотохімії, слід керуватися інструкцією на банці або пакеті. Найкраще все розбавляти дистильованою водою, яка не містить домішок і солей. Але можна взяти і звичайну водопровідну воду, попередньо прокип'ятивши її. Як розчин для стоп-ванни можна взяти дуже слабо розведений оцет або купити фірмовий стоп-розчин.
3
Тепер найцікавіше: процес проявки. Потрібно закритися в ванній або іншому темному приміщенні з доступом до води, попередити всіх будинку шніх, щоб не надумали включати світло. Перед проявленням слід привести все фото-розчини до потрібної температурі. У повній темряві розмотайте плівку з касети і вставте в бачок. Щоб не заплутатися з цим, краще всього заздалегідь потренуватися на світлі з непотрібною плівкою. Заправивши плівку, заливайте проявник.
4
Під час проявки раз в хвилину бачок потрібно прокручувати за годинниковою стрілкою. Витримавши потрібний час, проявник потрібно злити і залити стоп-розчин, щоб процес проявки зупинився. Час проявлення - найважливіший з параметрів, який потрібно витримувати. Інші етапи прощають похибки, але не цей.
5
Потім зливайте стоп-розчин і заливайте фіксаж. Його краще перетримати, ніж недодержати, інакше з часом плівка потемніє або піде плямами.
6
Після того, як злитий фіксаж, залишається промити плівку дистильованою водою і повісити сушитися. Злив фіксажу та промивку можна робити при включеному світлі.
Зверніть увагу
Червона лампа потрібна для Фотозбільшення і друку фотографій, проявлення же фотоплівки повинна проходити в повній темряві!
Корисна порада
Щоб дізнатися необхідну тривалість проявлення, розгорніть коробочку від плівки. На внутрішній стороні завжди вказується час, потрібний для різних проявителей. Час фіксування вказано на упаковці від фіксажу. Стандартною для всіх процесів є температура 20 ° С. Стоп-розчин тримають одну хвилину.
Проявити фотоплівку можна двома способами. Перший, і найбільш звичний, віддати в фото-лабораторію. Другий - проявити фотоплівку вдома самостійно. Це зовсім не так вже складно, як може здатися.
Вам знадобиться
  • бачок для проявки, термометр, таймер, фотохимия: проявник, стоп-розчин, фіксаж
Інструкція
1
Плівки можна розділити на два типи: кольорові і чорно-білі. Кольорові, в свою чергу, бувають негативні і позитивні. Їх проявляти - справа непроста, заняття не для домашніх умов. Зате чорно-білу плівку проявити може кожен.
2
Підготуйте фотохімії до проявленні. Розведіть її згідно інструкції і нагрійте або остудіть до потрібної температури. Зазвичай плівка проявляється при температурі 20 градусів Цельсія. Саме для цієї температури вказано час на коробочці плівки і на упаковках від проявника і фіксажу.
3
В темряві заправте плівку в бачок для проявки. Якщо ви робите це вперше, то попередньо спробуйте заправляти непотрібну плівку при світлі. Освойте з бачком, а потім вже приступайте до роботи в темряві.
4
Залийте в бачок проявник. Першу хвилину потрібно перемішувати розчин в ньому, обертаючи бачок в напрямку стрілки, зображеної на ньому. Потім перемішувати потрібно кожну хвилину проявлення протягом 10 секунд. Час проявлення вказується на внутрішній стороні коробочки від плівки.
5
Після закінчення часу проявки злийте проявник і залийте стоп-розчин. Він потрібен для того, щоб зупинити прояв і позбавити плівку від залишків проявника. Як правило, фіксаж використовується багаторазово, тому стоп-розчин дозволяє захистити його від передчасного виснаження. Стоп-розчин тримають близько однієї хвилини. Якщо стоп-розчину немає, потрібно кілька разів залити в бачок воду і злити її, промивши плівку таким чином.
6
Після стоп-розчину прийшов час заливати фіксаж. Час фіксування вказується на банці або пакеті з фіксажем. Якщо фіксаж не нове, то час потрібно трохи збільшити.
7
Коли проявлення плівки закінчена, її слід промити дистильованою водою, щоб змити фіксаж. Потім повісьте її сушитися. Потрібно вибрати таке місце, де в повітрі немає пилу. Наприклад, відмінно підійде ванна кімната.
Зверніть увагу
Слідкуйте за тим, щоб час проявки було витримано якомога точніше, інакше фотоплівка може виявитися темніше або світліше, ніж повинна була б бути.
Корисна порада
Для кожного типу плівки найкраще використовувати хімію, рекомендовану виробником. Як правило, кожен виробник фотоплівки випускає для неї свої розчини. Але універсальні проявники теж підійдуть.