Як порахувати вентиляцію.

Перебуваючи на вулиці, ми рідко відчуваємо погана якість повітря. На природі всього вдосталь: кисень в нормі, повітря насичене природним вмістом іонізованих частинок, нормальний рівень вологості. Терморегуляція нашого організму працює так, як їй належить генетично. Тому в приміщенні без нормальної вентиляції ми відчуваємо себе не комфортно. Головна її функція - це забезпечити правильний повітрообмін, тобто створити умови, максимально наближені до природних.
Вам знадобиться
  • поверховий план приміщень
Інструкція
1
Візьміть поверховий план приміщень з експлікацією. У ній мають бути вказані площа кожної кімнати і її площа. Це необхідно для початку розрахунку продуктивності по повітрю, куб/час.Начніте розрахунок з визначення кратності повітрообміну, показує кількість повної зміни повітря в приміщенні протягом однієї години (в приміщенні з S = 50 м2, H (стель) = 3 м, об'ємом 150 м3, дворазовий обмін повітря дорівнює 300 куб/час). Кратність залежить від призначення приміщення, потужності тепловиділяючого устаткування, кількості знаходяться в ньому людей. Вона визначається відповідно до будівельних норм і правил (СНиП) .Офісние приміщення потребують двох-трикратний обмін, для житлових досить однократного.
2
Визначте необхідну продуктивність. Для цього слід розрахувати два значення повітрообміну: по кількості людей і по кратності. Виберіть вище з значеній.Воздухообмен по кратності розраховується за формулою: L = n х S х H, де L -продуктивність припливної вентиляції, м3/год; n - кратність повітрообміну за нормою: житлові n = 1, офіси n = 2,5; S - площа приміщення, м2; H - висота приміщення, м.Расчет обміну повітря за кількістю людей: L = N х Lнорм, де L - продуктивність припливної вентиляції, м3/год; N - кількість людей, що знаходяться в приміщенні; Lнорм - норма витрати повітря на одну людину: в стані спокою - 20 м3/год; робота в офісі - 40 м3/год; при фізичному навантаженні - 60 м3/год.
3
Виберіть вентилятор або припливну установку продуктивністю, розраховану відповідно до формул. При цьому слід врахувати, що продуктивність вентилятора може знизитися через опір повітропровідної мережі. Дана залежність продуктивності від повного тиску наводяться в технічних характеристиках оборудованія.Напрімер, ділянка воздуховода завдовжки 15 метрів, що має одну вентиляційну решітку, створює падіння тиску близько 100 Па.Значенія продуктивності систем вентиляції: Квартири - від 100 до 600 м3/год; Котеджі - від 1000 до 3000 м3/год; Офіси - від 1000 до 20000 м3/год.
4
Спроектуйте повітророзподільну мережу, що складається з повітроводів, перехідників, разветвителей, поворотів і решіток або дифузорів. Складіть спочатку схему повітропроводів. За цією схемою розрахуйте три параметри - робочий тиск, який створює вентилятор, швидкість потоку повітря і рівень шума.Рабочее тиск визначається згідно з технічними характеристиками вентилятора і розраховується виходячи з типу воздуховодов і їх діаметра, числа поворотів і переходів з одного діаметра на інший, а також типу розподільників повітря. Чим довше траса, і чим більше на ній переходів і перехідників, тим тиск вентилятора повинно бути великим. Проведіть аеродинамічний розрахунок, знайдіть зовнішній тиск мережі воздуховодов.Поток повітря залежить від діаметра повітроводів. Швидкість зазвичай обмежується значенням від 2,5 до 4 м/с. При збільшенні - зростають втрати тиску і рівень шуму. Але, застосовувати «тихі» повітроводи великого діаметру не завжди можливо, так як виникає трудність при їх розміщенні в міжстельовому просторі. У побутовій системі припливної вентиляції використовують гнучкі повітроводи діаметром 160-250 мм і решітки розміром 200? 200 мм - 200? 300 мм.