Як розмножувати хризантему.

Розмножити вподобаний сорт хризантем можна насінням, діленням куща і живцюванням. У кожного з цих способів є свої переваги, тому вибір методу залежить від ваших можливостей і переваг, а також від того, наскільки швидко ви хочете отримати результат.
Інструкція
1
Для одержання насіння хризантеми у обраного куща залиште два - три перших суцвіття, видаливши решта - так вони встигнуть дозріти до настання холодів. Але свіже насіння хризантем проростають, їм необхідно дозрівання тривалістю не менше півроку. Врахуйте, що сортові ознаки при насіннєвому розмноженні зберігають далеко не всі види і сорти. Сійте хризантеми на розсаду ранньою весною, не пізніше початку квітня; для південних регіонів терміни посіву можуть бути перенесені на лютий. В травні висівайте хризантеми у відкритий грунт.
2
Розмножувати хризантему діленням куща найкраще по весні, але можна робити це і пізніше. Вбрання рослина акуратно викопайте і розділіть на частини гострим ножем. Отримані ділянки одразу висадіть на постійне місце.
3
Для живцювання виберіть здоровий і добре розвинений матковий кущ. Пізньої осені маточник викопайте і пересадите в простору ємність з отворами в дні. Пагони рослини зріжте, залишаючи не більше 2-3 сантиметрів.
4
Підготовлене рослина зберігайте в холодному приміщенні при температурі від 0? С до +4? С і мінімальному поливі. В січні-лютому розмістіть його на світлі при температурі від +8? С до +10? С, а при пробудженні нирок збільште температуру до +12? С - +15? С. Полив повинен стати більш інтенсивним, але уникайте перезволоження.
5
Живці зрізайте, коли у молодих пагонів з'явиться по два-три листа. Попередньо підготуйте ящики для висадки живців і заповніть їх сумішшю перегною з торфом; зверху можна насипати шар піску.
6
Посадіть живці, видаливши попередньо нижнє листя, накрийте їх плівкою або скляним ковпаком. Підтримуйте стабільну температуру повітря (приблизно +16? С) весь період вкорінення (близько трьох тижнів). Потім зніміть укриття і пересадите рослини в маленькі стаканчики. Розмножувати хризантему черенкованієм найкраще ранньою весною.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yf51F3ocTQc
Красиві пишні кущі хризантеми незаперечно прикрасять будь присадибна ділянка. Розмножувати даний вид рослин можна кількома способами, дотримуючись рекомендації та поради фахівців.
Інструкція
1
Найбільш поширений метод розмноження хризантем - вегетативний: відділення зрілої кореневої порослі від маточного куща або живцювання. Тому заздалегідь визначитеся з можливим способом.
2
Врахуйте: розмножувати рослина рекомендовано в весняний період, коли час заморозків і похолодання пройшло. Якщо посадковий матеріал у вас з'явився ближче до осені, висаджуйте його не пізніше вересня. Хризантема повинна вкоренитися до настання заморозків. Якщо ви не встигли висадити рослина, посадіть його в неглибокий широкий горщик, низько обрізавши. Таким чином, ви збережете саджанець до весни. Ємність зберігайте в добре провітрюваному приміщенні з оптимальною температурою 4-6 градусів, систематично зволожуючи грунт.
3
При правильному догляді і розвитку рослини живцювання проводите в кінці березня - початку квітні. Для цього за допомогою гострого ножа (секатора) зріжте відросток довжиною 6-8 см з кількома листочками. Зверніть увагу: основу живця не повинно бути сильно м'яким (схильне до гниття) або жорстким (затримує розвиток).
4
Зрізані живці обробіть стимулятором росту. Придбати даний засіб можна в спеціалізованому магазині. Після цього приступайте до вкорінення рослини.
5
Відростки висадіть в заздалегідь підготовлену ємність з грунтом. Для цього самостійно виготовте суміш з перегною, землі (крупного піску) і перліту (в співвідношенні 1: 1: 2) або придбайте готовий субстрат. Протягом 15-20 днів забезпечте рослині температуру 18-20 градусів і високу вологість. Для кращого результату накрийте ємність склом або поліетиленовою плівкою, регулярно провітрюючи її.
6
Укорінені відростки висаджуйте у відкритий грунт за схемою 25х25 см. Не забувайте про правильний догляд за хризантемою: розпушуванні, поливі і своєчасних підгодівлі мінеральними і органічними добривами.