Як дізнатися, ким працювати.

З вибором майбутньої професії стикаються всі, просто для когось все буває вирішено заздалегідь. Наприклад, в родині всі лікарі, і з дитинства людина знає, що теж стане доктором. А як бути тим, у кого немає такої впевненості? Хочеться знайти роботу, щоб вона була до душі, приносила прибуток і залишала час для хобі та відпочинку. Для того, щоб всі ці бажання втілилися у майбутній професії, потрібно спершу відповісти самому собі на декілька питань.
Інструкція
1
Візьміть листок паперу і расчертите його на три графи. У першій напишіть: "хочу". Нижче, під цифрами або пунктами, перерахуйте все, що ви чекаєте від майбутньої роботи. Наприклад: спілкуватися з людьми, не мати справу з паперовою тяганиною, починати робочий день в другій половині дня і так далі. У другій графі під назвою "можу" перераховуйте все, що ви реально зможете робити на своїй роботі. Які у вас знання, вміння, фізичні можливості, чому ви готові ще вчитися. Третя графа називається "треба". У ній нехай буде обов'язкові умови і вимоги до роботи, виходячи з вашого фізичного і емоційного стану. Адже якщо у вас постійні головні болі, робота в шумному місці, такому, як виробничий цех, одразу відпадає. Після того, як напишіть, проаналізуйте свої записи, це допоможе визначитися з вибором потрібної роботи.
2
Пройдіть профорієнтаційний тест. Як правило, школярам дають тест Клімова, в якому потрібно відповідати на питання типу "Із задоволенням спілкуюся з малюками" або "Люблю читати про новинки техніки". В результаті при підрахунку балів стане ясно, до якого типу діяльності вам краще звернутися в майбутній роботі. Цих типів п'ять: "людина - людина", "людина-природа" і так далі. Як правило, після тесту йде і перелік професій, які підходять до кожного типу діяльності. Знайти тест можна на будь-якому спеціалізованому інтернет-сайті про профорієнтації та працевлаштування.
3
Зверніться в Центр зайнятості населення. Як правило. при них працюють профорієнтаційні служби, в яких фахівці допомагають із заповненням тестів і пошуком підходящої роботи. Там же можна буде пройти навчання або курси перепідготовки та підвищення кваліфікації, якщо виявиться, що для вподобаної вам роботи у вас недостатньо теоретичних знань. Також Центри зайнятості населення спільно з підприємствами періодично влаштовують Дні кар'єри, на яких представники заводів, магазинів і так далі розповідають всім, хто цікавиться про специфіку роботи.
4
Якщо ви визначили для себе хоча б область майбутньої роботи, наприклад, вирішили, що хочете працювати з дітьми, спробуйте цю роботу на практиці. Як правило, в багатьох установах існує можливість познайомитися з виробництвом в рамках спеціального Дня відкритих дверей. Можна також запропонувати свої послуги в якості помічника, учня або волонтера. Навіть якщо вам не заплатять за роботу гроші, ви придбаєте безцінний досвід і визначитеся, чи потрібна вам така робота.