Як зробити звукознімач на електрогітару.

Звукознімач - це перетворювач механічних коливань в електричні. Завдяки йому можливе механічне відтворення і запис звуку. Два головні елементи звукоснимателя - головка і тонарм. Професійні звукосниматели вигідно відрізняються від саморобних і по дизайну, і по якості звуку, але зробити унікальний звукознімач для своєї електрогітари вам ніхто не заборонить.
Вам знадобиться
  • Лаковане дріт (діаметр 0,1-0,2 мм);
  • Изолента;
  • Рівний шматок пластика;
  • 6 болтів під струни;
  • Клей;
  • Смуга з латуні;
  • Магніт.
Інструкція
1
Виріжте шість пластин з пластику. Склейте їх, щоб верхня і нижня площини мали форму еліпса. Вертикальні площини складатимуть паралелепіпед, краї якого знаходяться на 5-10 мм всередині.
2
Просвердлите в горизонтальних (еліптичних) площинах шість отворів. Їх розташування і відстань між ними краще розрахувати заздалегідь, так як воно має бути однаковим. В отвори ви пізніше вставите болти.
3
Намотайте на внутрішні площини дріт. Якщо вручну занадто довго або важко, використовуйте шуруповерт. Головне - щоб дріт не рвалася, а один її кінець залишався для відводу контакту.
4
Намотайте поверх дроту смужку латуні і ізоляційну стрічку для екранування. Припаяйте до звукознімачу дроти.
5
До нижнього еліпсу приклейте магніт. Прикрутите прилад до гітари.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mZwun3HEasA
З'явившись на початку тридцятих років двадцятого століття, електрогітара миттєво завоювала шалену популярність, почавши свій хід по світу в якості основного соло інструменту більшості вокально-інструментальних ансамблів. Принцип видобування звуку в електрогітарі побудований на прямому перетворенні коливань металевих струн в електричний сигнал. Це перетворення здійснюється звукоснимателями. Для поліпшення звучання інструменту іноді потрібно замінити звукознімач на більш чутливий або якісний.
Вам знадобиться
  • - хрестова і, можливо, плоска викрутка;
  • - паяльник.
Інструкція
1
Зніміть струни з електрогітари. Проведіть послідовне рівномірне ослаблення натягу всіх струн шляхом обертання колков. Коли воно буде в достатній мірі знижено, і навантаження на гриф зменшиться, здійсните повне змотування кожної струни і її вилучення з отвору колка, а потім і з кріпильного пристосування, розташованого за нижнім порожком. Дотримуйтеся обережності - сворачиваясь в спіраль, своїм кінцем струна може пошкодити руки.
2
Демонтуйте верхню пластикову накладку з корпусу гітари. Якщо через неї проходять штифти резисторів регулювання тембру і гучності, попередньо зніміть їх ручки (на випадок, якщо резистори кріпляться до корпусу, а не до накладки). Також перевірте, чи не буде перешкоджати кришка звукоснимателя (якщо така є), безперешкодному демонтажу і, якщо це так, зніміть ее.Вивінтіте шурупи, що фіксують накладку на корпусі електрогітари. Спробуйте видалити її. Якщо до накладки кріпляться регулювальні резистори або перемикачі, з'єднані проводами з корпусом, попередньо зніміть їх.
3
Видаліть старий звукознімач . Визначте місця його підключення до електричних ланцюгів, змонтованим в корпусі електрогітари. Проведіть отпайку потрібних проводів. Зніміть звукознімач з корпусу. Часто він кріпиться на спеціальних шпильках. В цьому випадку для здійснення демонтажу досить відвернути фіксуючі гайки. Іноді кріплення здійснюється за допомогою шурупів. В цьому випадку просто виверніть їх з корпусу.
4
Встановіть новий звукознімач на місце старого. Зафіксуйте його на корпусі гітари за допомогою існуючої системи кріплення, або його власної. Припаяйте вихідні дроти обмотки нового звукоснимателя до тих точках електричної схеми, звідки були відключені дроти попереднього пристрою.
5
Закрийте корпус гітари. Встановіть на місце пластикову накладку і зафіксуйте її шурупами.
6
Проведіть установку струн. Послідовно вставляйте їх в пристрій кріплення за нижнім порожком, в отвори відповідних колков, і забезпечуйте їм недуже натяг. Потім повністю натягніть струни і налаштуйте гітару.