Як проціджувати бульйон. Проціджування бульйону.

Ароматний і поживний бульйон - основа будь-якого супу. Бульйон додають також при гасінні овочів, грибів і м'яса. Красивий прозорий бульйон виходить в результаті його проціджування і освітлювання. Процес досить простий, однак якщо ви хочете домогтися більшої прозорості, доведеться вдатися більш складного процесу, ніж просто процідити бульйон через сито. Розглянемо кілька способів.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб - це процідити готовий бульйон через дрібне сито. На дно сита можна вистилати серветку.
2
Зробити бульйон прозорим допоможе лід і яєчні білки. Розтлумачте лід в крихту і збийте разом з 2 білками. Додайте зелень і лавровий лист. Влийте в суміш бульйон і проваріть суміш 10 хвилин на середньому вогні, постійно помішуючи. Потім дайте бульйон у охолонути 20-30 хвилин і процідіть його через сито з серветкою.
3
Можна очистити бульйон за допомогою м'яса. Для цього необхідно взяти 200-300 г нежирного м'яса, пропустити його через м'ясорубку. У каструлю з фаршем додати злегка збитий білок 1 яйця і 1 склянку бульйон а. Все ретельно перемішати і поставити в холодильник на 20-30 хвилин. Охолоджену м'ясну суміш влити в гарячий бульйон і довести до кипіння. Потім зменшити вогонь до мінімуму і проварити ще 30 хвилин. Вимкнути вогонь, остудити 15 хвилин і процідити злегка остиглий бульйон також через сито з серветкою.
4
Для досягнення більшої прозорості бульйон проціджують вдруге, застосовуючи білу пропускний папір.
Зверніть увагу
Бульйон не варять в мідній посуде.Салфетку для проціджування бульйону перуть без мила, її кип'ятять в розчині харчової соди.