Як розсадити юку.

Юкка має деревний стовбур, на якому періодично виростають розетки з довгими гострими листками. Молоді рослини щорічно пересаджують в горщик більшої ємності. У рослин постарше знімають верхній шар грунту і кладуть свіжий (зазвичай навесні).
Інструкція
1
Регулярні підгодівлі прискорюють ріст юки. При правильному догляді дочірня розетка юки зацвітає на третій - четвертий рік. Після цвітіння розетка поступово розлучається з листям, а потім і зовсім пропадає, але замість неї з'являються 5 - 10 нових розеток. Вони можуть утворитися одночасно з всиханням головній розетки або трохи пізніше. Молоду поросль варто розсадити, але не відразу. Розетки повинні підрости і зміцніти на материнських коренях. Можна залишити їх зимувати.
2
Розсадити молоді розетки нелегко, адже жорсткі коріння материнського куща сильно розростаються вшир і вглиб. Дочірню розетку слід акуратно розкопати і відокремити з частиною материнського кореня. Зрізи треба підсушити або обробити золою. Після юку можна сажать.Бивает, що у розетки ще немає коренів або вони досить слабкі. Варто присипати місце корінців спеціальним квітковим стимулятором, посадити відросток і на кілька днів накрити його пластиковою пляшкою з обрізаним дном.
3
Якщо рослина стало вже зовсім старим, його можна поділити на стеблові живці та розсадити іх.Юкку треба дістати з горщика, покласти горизонтально і розпиляти на шматочки довжиною 10-15 см. Зрізи шматочків слід обробити стимулятором росту коренів, а потім увіткнути живці в суміш торфу і піску, накрити поліетиленом і прибрати в затемнене місце. Слід регулярно зволожувати грунт і підтримувати температуру 24-27 градусів. Через місяць шматочки старої юки укореняться, їх можна буде розсадити по горщиках.
Зверніть увагу
Юкка не вимагає частого і рясного поливу, але для неї важливі обприскування (тільки не під прямими променями). Однак юка любить сонячне світло, тому влітку можна виносити рослину на свіже повітря. Досить підгодовувати юку раз на місяць.
Корисна порада
Якщо на юкке з'явилися сірі плями, це означає, що вона заражена грибком. Хворі листя необхідно відірвати, а сама рослина обробити протигрибковими засобами. Борошнистого червця варто видаляти змоченою в спирті пензликом.