Як стати інструктором з водіння.

Якщо ви захоплюєтеся автомобілями, володієте педагогічним талантом і хорошим вестибулярним апаратом, то цілком можете стати інструктором з водіння.

Програма мінімум для вас - це три роки водійського стажу та наявність власного автомобіля. Без машини є шанс влаштуватися на роботу в автошколу, яка надасть вам свій транспортний засіб. Але заробітна плата, яку вам запропонують на таких умовах, буде досить низькою. Тому, насамперед, необхідно обзавестися автомобілем. Потім ви повинні прийняти рішення: працювати чи вам в автошколі або вибрати стезю приватного інструктора.

Якщо перший варіант здається вам більш стабільним і надійним, то слід задуматися про отримання вищої освіти. Елітні (і не тільки) школи водіння воліють наймати на роботу інструкторів, які закінчили вуз (це приваблює клієнтів). Багато автошколи в рекламі роблять акцент на те, що у них працює понад 80% інструкторів з вищою освітою. Тобто закінчення автодорожнього вузу або технікуму підвищить ваші шанси влаштуватися високооплачуваним інструктором в солідну автошколу.

Однак відсутність диплома аж ніяк не закриває перед вами дорогу. Адже головне для автоінструктора - вміти професійно водити автомобіль, досконально знати правила дорожнього руху, і володіти педагогічним талантом. Якщо ж вам більше до душі робота приватного інструктора, то слід зайнятися саморекламою. Тут все стандартно: розміщуєте оголошення з пропозицією своїх послуг в інтернеті, і розповідаєте всім своїм знайомим, що працюєте інструктором з водіння. Якщо у вас немає бажання оформляти документи і оснащувати свою машину додатковими педалями, але стати інструктором з водіння ви все ж хочете, то у вас є вихід. Ви можете навчати людей бездоганному водінню автомобіля, сидячи поруч з клієнтом на пасажирському сидінні. Але вперше сідають за кермо новачків подібним чином ви навчити не зможете. Якщо не бажаєте втрачати потенційних клієнтів, вам слід переобладнати свій автомобіль (після установки педалей не забудьте його перереєструвати), взяти у філії РОСТО (ДОСААФ) свідоцтво на право навчання водінню і зареєструватися в податковій як ВП.