Як малювати олією на полотні. картини маслом на полотні.

Техніка малювання маслом складніше (з точки зору технології) і дорожче використання, наприклад, гуаші, акварелі або пастелі. Різні образотворчі засоби допомагають художнику втілювати різні задуми. Картини, написані маслом, мають свій характер, що задається фактурою, фарбами, технікою письма і майстерністю автора.
Вам знадобиться
  • Олійні фарби, грунт, клей, закріплювач, палітра, пензлі (бажано плоскі і з натуральних матеріалів), мастихін, мольберт, простий олівець, ластик, калька, копірка та інші корисні дрібниці, куплені художниками для зручності роботи.
Інструкція
1
Купіть полотно. Зазвичай вони бувають лляні або бавовняні. Бавовняний полотно дешевше і простіше в зверненні. Лляної буває дрібнозернистий, відповідний для прописування дрібних деталей, і крупнозернистий, на якому добре відбивати фактуру (наприклад, камені, море). Замість традиційного полотна для роботи з маслом використовують також мішковину, фанеру, оргаліт, метал. Можна використовувати і папір, але картина не відрізнятиметься прочностью.Более дешевий полотно - той, що натягнуть на картон. Він тонкий і зручний в транспортуванні, розміром не більше 0,5х0,7м. Полотно на підрамнику дорожчий і важкий, але більшого розміру - до 1,2х1,5м.
2
Разом з полотном придбайте все необхідне приладдя: масляні фарби, грунт, клей, закріплювач, палітру, пензлі, мастихін, мольберт. Якщо ви будете робити начерк на папері, а потім переводити його на полотно, вам знадобляться прозора папір (можна взяти кальку) і копірка. В процесі роботи може придатися щось ще, тому порадьтеся з продавцем.
3
Проклейте і покрийте грунтом полотно, а потім дайте йому висохнути. Це операція робиться для того, щоб фарба не руйнувала його і добре лягла на полотно.
4
Зробіть начерк олівцем. Якщо техніка письма буде багатошарова, то малюнок потрібно закріпити спеціальним засобом, або покрити ще одним шаром грунту.
5
Далі все залежатиме від техніки виконання. Якщо картина маленька, і досвід створення картин ще невеликий, спробуйте техніку в один прийом (alla prima). Це означає, що картину слід закінчити за один або кілька підходів, але встигнути до висихання фарб. Час засихання олійною фарби в середньому близько 3-х днів, в залежності від товщини шару. На картині вийдуть ті тони і фарби, які ви створите змішуванням. Додаткові кольори вийдуть через просвічування грунту. Сама картина буде більш легка і світла.
6
Зазвичай художники використовують багатошарову техніку: вона розкриває всі можливості олійного живопису. Суть її в тому, що автор картини розчленовує своє завдання на кілька підзадач, які потім реалізують в різних шарах. Спочатку створюється перший тонкий шар, званий "подмалевок". Для його виконання фарби розбавляються. Подмалевок допомагає визначити композицію, тональність, форму, тіні і світлотіні.
7
В наступних шарах художник покроково прописує деталі, тонкощі форми та колориту, фактуру. В останніх шарах додається лляне масло для додання насиченості і стійкості кольору. Після висихання фарби вона покривається лаком. Тривалість цього періоду залежить від товщини шарів, і в середньому становить 6-12 місяців.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Xog4JAQbZ4o
Зверніть увагу
Дізнайтеся про закони композиції і змішуванні кольорів, перш ніж братися за масло.Поработайте деякий час з аквареллю та гуашшю, щоб придбати навик. За технікою масло ближче до гуаші - картини виходять щільними і непрозорими. Простіший шлях в освоєнні мистецтва малювання - це заняття в групі або індивідуально у досвідченого майстра.
Корисна порада
Для проби пера в олійного живопису не купуйте дорогих матеріалів. Робота в цій техніці вимагає необхідної підготовки, навичок і терпіння. Ідіть від простого до сложному.Рісунок олівцем по грунту необхідно наносити обережно, щоб грунт не розтріснувся. Можна підстрахуватися нанесенням ще одного шару грунта.Прі використанні багатошарової техніки пам'ятайте, що кожен шар по товщині має дорівнювати попереднього або бути більше нього. Інакше масло потрескается.Прежде ніж приступати до наступного шару, дочекайтеся, поки висохне попередній. Якщо вам не сподобався результат, видаліть акуратно непридатний шар, поки він не засох, або накладіть другий шар зверху.
Малювати олійними фарбами непросто. Для цього потрібно підготувати полотно, пензлі, підручні засоби. Фарба наноситься різними мазками залежно від форми змальованих предметів і світлотіні на них.
Вам знадобиться
  • Льняний/бавовняний полотно, картон, дерево або інше полотно з акриловим грунтом; пензлики з натуральної свинячої щетини для основної роботи і соболині пензлики для промальовування деталей; губки; ганчірки; палітра для змішування фарб; розчинник/лляне масло для розведення фарби і миття кисті; лак для захисного покриття готової роботи
Інструкція
1
Позначте на полотні майбутній малюнок за допомогою простих фігур і контурних ліній. Використовуйте для цього розбавлену фарбу, вугілля, олівець.
2
Кулевидні і тороїдальні предмети малюйте серпоподібними і скрученими мазками пензля, конусоідальний - трикутними мазками, циліндричні - паралельними мазками. Плоскі поверхні виводите також паралельними мазками пензля.
3
Для плавних колірних переходів використовуйте плоскі кисті. В цьому випадку фарби змішуйте на палітрі і наносите в передбачуване місце градації. Кисть рухайте у напрямку вперед-назад-вперед в перехресної манері. На заключному етапі оформлення колірного переходу застосовуйте паралельні мазки. Працюйте чистої пензлем від більш темного кольору до середнього тону, після чого знову чистою кистю від світлішого кольору до середнього відтінку.
4
Прозорі глазуруючі верстви олійної фарби, затінюючі рисунок, кладіть на висохлий шар. Щоб їх отримати, використовуйте для розведення фарби спеціальну рідину, а суміш наносите колонкової пензликом в горизонтальному положенні. Якщо хочете, змінити колір малюнка, при глазурування робіть напрямок штрихів аналогічно тим, що маються на основному слое.Полупрозрачние лессирующие верстви також наносите колонкової пензликом в горизонтальному положенні. Фарбу розводите в співвідношенні 1/3 дамарского лаку, 1/3 скипидару і 1/3 льняного масла.
Зверніть увагу
Олівець для начерків малюнка застосовуйте з обережністю, так як його гострий кінчик може пошкодити ґрунтовку полотна.
Корисна порада
змішувати фарби на палітрі обережно і поступово. Для отримання більш світлих тонів використовуйте білий колір або лессировку.