Як стати фермером.

Майбутній фермер повинен зробити вибір спеціалізації своєї ферми: землеробство, тваринництво, птахівництво, конярство, бджільництво. Все залежить від ваших уподобань, а також від розташування Вашої ферми (кліматичні умови), наявності доріг, попиту на сільськогосподарську продукцію, кількості конкурентів.

Фермер - це той же індивідуальний підприємець, тільки зі своєю спеціалізацією. А кожен ІП, крім специфіки своєї справи, повинен знати основи бухгалтерського обліку, вивчити ринок і попит, орієнтуватися в правознавстві. Тому, якщо ви любите займатися сільськогосподарською працею, розбираєтеся в його специфіці, але не знаєте, як грамотно організувати фермерство, то вам слід закінчити аграрний технікум за спеціальністю «економіка та бухгалтерський облік».

Якщо ж ви не володієте знаннями з землеробства і тваринництва, але хотіли б стати фермером, вам слід вчинити в аграрний технікум або вуз - за фахом, відповідної вашим вибором. В навчальному закладі ви дізнаєтеся, як механізувати землеробство і тваринництво, організувати переробку, зберігання, транспортування і збут продукції, познайомитеся з основами агрономії. Після закінчення навчання вам необхідно буде приступити до створення фермерського господарства.

Якщо у вас є хоч якесь підсобне господарство, вам слід просто розширити земельну ділянку і збільшити поголів'я тварин. А потім, у міру розвитку, удосконалювати фермерське господарство. Якщо ж ви - міський житель, який вирішив стати фермером, то у вас є свої плюси: ви можете самі вибрати найбільш вигідний для фермерства земельну ділянку. До того ж городян, що переїжджають в село з метою зайнятися фермерством, чекає приємний сюрприз у вигляді одноразової виплати від 25 тисяч рублів.

Держава надає фермерам усіляку допомогу. Наприклад, вам компенсується 49% коштів, витрачених при будівництві сільськогосподарських об'єктів. Але щоб отримати підтримку держави, вам необхідно зареєструвати своє господарство як фермерське. Для цього ви повинні представити свої документи до реєструючого органу за місцем проживання. Вам слід зареєструватися в якості глави господарства, а вже комусь із ваших близьких доведеться пройти реєстрацію в якості індивідуального підприємця, що займається продажем продукції. Це необхідно зробити для того, щоб зберегти податкові пільги для сільгоспвиробників.