Як розносити черевики.

Нове взуття, навіть якщо вона підходить нам за розміром, часто вимагає попереднього разнашіванія. Завжди краще походити заздалегідь будинку в щойно придбаних черевиках, дати нозі звикнути до нового взуття і дати взуття прийняти форму вашої ноги. Якщо ж взуття все-таки тисне і доставляє дискомфорт, можна скористатися одним з декількох способів розтяжки взуття.
Інструкція
1
Засіб для розтягування взуття можна купити в багатьох взуттєвих магазинах. Зазвичай воно являє собою рідину, піну або спрей, який наноситься на внутрішню поверхню взуття. Після нанесення засобу надіньте черевики і походіть деякий час згідно з інструкцією (різні засоби припускають різний час: від декількох хвилин до двох годин). Такі спеціальні засоби підходять для всіх видів взуття, крім лакової.
2
Розтягування шкіри сприяє спирт. Змочіть внутрішню поверхню туфель або черевик спиртом або спиртовмісної рідиною (горілкою, лосьйоном), надіньте товсті шкарпетки і потім взуття.
3
Замість спирту можна використовувати гарячий пар. Піднесіть взуття до киплячого чайника так, щоб пар обдав внутрішню поверхню взуття і надіньте на товсті шкарпетки. процедуру можна повторити кілька разів до отримання бажаного ефекту.
4
Ще один спосіб підходить для тих, хто хоче щоб взуття розтягнулася сама по собі, без стомлюючого разнашіванія. Щільно набийте черевики газетою і залийте всередину горілку або спирт, залиште взуття в такому стані на ніч. Мінус цього способу в тому, що черевики розтягнуться не по вашій нозі, а просто злегка збільшаться в розмірі.
5
Найпростіше звернутися до професіоналів в взуттєву майстерню, де можуть розтягнути вашу взуття на спеціальному обладнанні і за допомогою спеціальних хімічних засобів. Наприклад, в Москві та деяких інших містах можна скористатися послугами магазину "Паяна", де за 250-350 рублів (2011 р) можна збільшити обсяг халяви у жіночих або чоловічих чобіт; змінити обсяг пучковой частини туфель і черевиків; збільшити розмір взуття в ширину; розтягнути певні ділянки взуття з урахуванням індивідуальних особливостей стопи.
6
Врахуйте, що натуральна шкіра розтягується з часом сама по собі, тому при незначному незручність не варто відразу ж вдаватися до активних заходів разнашіванія взуття. Краще походіть в звичайних шкарпетках і взуття будинки, а на вулицю виходите в нових черевиках не відразу на цілий день.
Корисна порада
Приступаючи до розтяжці взуття, подумайте, чи не варто краще поміняти цю пару в магазині. Адже зробити це можна, тільки якщо взуття нова і знаходиться в тому вигляді, в якому ви її придбали.