Як розчісувати кішку.

За домашньою кішкою важливо правильно доглядати: чистити їй зубки, підрізати кігтики, правильно годувати і вчасно прибирати її лоток. Крім усього цього, домашню кішку необхідно регулярно розчісувати. Ця процедура не тільки значно покращує зовнішній вигляд тварини: розчісування також позбавляє шерсть кішки від пилу, а котячий шлунок від надлишкового потрапляння в нього вовни. Розчісуючи кішку , її господар, робить тварині масаж, який поліпшує кровопостачання шкіри тварини. Розчісувати необхідно не тільки довгошерстих, але і короткошерстих кішок.
Інструкція
1
Перш ніж починати розчісувати кішку , необхідно видалити з її вовни всі випали волоски за допомогою спеціальної щітки-рукавиці, використовуваної зазвичай при розчісуванні собак.
2
Далі металевим гребінцем з рідкісними і негострими зубами слід розчесати котячу шерсть у напрямку її зростання.
3
На животі тварини немає певного напряму вовни, вона росте на цьому місці як би пучками, тому і плутається найчастіше. Взагалі, живіт - найчутливіший і ніжний ділянку тіла кішки. Тому розчісувати шерсть на животі потрібно вкрай акуратно і дбайливо, у напрямку до хвоста. Проблемні місця, в яких застряє гребінець, слід обережно розібрати руками і прочесати ще раз.
4
Котячі штанці - також досить-таки чутливий ділянку тіла тварини. Розчісувати їх необхідно так само дбайливо, як і котячий животик.
5
Комірець і щоки кішки слід розчісувати у напрямку до її морді
6
Шерсть на грудях тваринного краще розчісувати, рухаючись від передніх лап до підборіддя.
7
Бока кішки розчісувати необхідно, рухаючись у напрямку до хвоста.
8
Щоб розчесати тварині лапи, кішку слід укласти на спинку на коліна господаря. Починати краще з задніх лап. Штанці потрібно розчісувати у напрямку від п'ят кішки до її хвоста. Далі необхідно ретельно розчесати передні лапки кішки, зокрема ніжні пахви тварини.
9
Хвіст, якщо немає особливої потреби в його розчісуванні, краще не чіпати. Пошкоджена шерсть на ньому відновлюється дуже повільно.
10
Коли всі частини тіла кішки вже розчесана, тварину слід знову перевернути на животик і прибрати за допомогою щітки-рукавиці зайві волоски, які залишилися після розчісування кішки.
11
Видаляти ковтуни, пучки сплутати вовни, необхідно вкрай обережно. Захопивши один колтун між пальців, потрібно зрізати його ножицями безпосередньо над ними.
12
Розчісувати кішку слід дуже дбайливо і акуратно, не роблячи різких рухів і ривків. Поранивши або заподіявши кішці біль, господар може назавжди втратити довіру свого вихованця.
Кішки відрізняються охайністю і постійно доглядають за власною шубкою. Але це не означає, що їм не потрібна допомога господаря. Щоб кішка не заглативала зайву шерсть, а її шкурка виглядала ідеально, вихованку доведеться вичісувати. У цій процедурі потребують і довгошерсті, і короткошерсті кішки, хоча останніх вичісують набагато рідше.
Вам знадобиться
  • - гребінця та щітки;
  • - махрові серветки;
  • - ножиці;
  • - великий рушник.
Інструкція
1
Заздалегідь приготуйте все необхідне. Довгошерстим кішкам потрібні металеві гребінці зі зручною ручкою і рідкісними, закругленими на кінцях зубцями. Короткошерстим знадобляться часті гребінки. Не використовуйте пластикові гребінці, вони електризують шерсть. Будуть потрібні також щітки з натуральної щетини і м'які махрові або замшеві серветки.
2
Перських, ангорських та інших довгошерстих кішок вичісують щодня або через день. Їх тонка ніжна шерсть швидко сплутується, утворюючи некрасиві ковтуни. Короткошерстих кішок можна чесати раз в один-два тижні. У період линьки кількість процедур можна збільшити. Щоб шерсть не розліталася по кімнаті, підстеліть великий рушник. Зручно вичісувати кішку на балконі, відкритій веранді або у ванній.
3
Перед тим, як вичісувати кішку, переконайтеся, що у неї підстрижені пазурі. Найкраще доглядати за шерстю тварини після їди, коли вихованець знаходиться в хорошому настрої. Почніть з голови і просувайтеся до хвоста. Зазвичай кішки спокійно переносять дотик до голови, грудях і спині, але при вичісування живота і хвоста вони можуть нервувати. Обробляйте шерсть по ходу її росту, слідкуючи, щоб гребінець не дряпають шкіру тварини.
4
Розчісуючи шерсть, перебирайте її пальцями. Якщо ви виявили колтун, спробуйте прочесати його гребенем. Особливо щільні ділянки краще зрізати ножицями. Ретельно обробіть комір, «штани» і «спідницю» біля хвоста. Зверніть увагу на ділянки за вухами і з внутрішньої сторони лап, де шерсть часто звалюється.
5
Уважно огляньте шкурку тваринного, особливо якщо воно має вільний доступ на вулицю. Виявивши бліх, обробіть шерсть спеціальним порошком або вимийте кішку протиблошині шампунем. Помітивши кліща, акуратно видаліть його пінцетом.
6
Короткошерстих кішок вичісуйте густим гребінцем. Перед процедурою шерсть краще зволожити. Прибрати випадні під час линьки волоски можна гумовою щіткою, вологою серветкою або мокрими руками. З силою «вигладжував» кішку, постійно знімаючи з рук або серветки віддалену шерсть. Зазвичай цю процедуру вихованці сприймають із задоволенням.
7
В літній період довгошерстих кішок можна підстригти. Дуже популярні стрижки «під лева» з коміром навколо шиї і пензликом на хвості. Така зачіска позбавить вас від щоденного вичісування, достатньо буде протерти тварина вологою серветкою або замшевою ганчіркою.