Як розкрутити юридичну фірму. Як назвати нову юридичну фірму.

Юридичний бізнес стає успішним не надто швидко - все це, в першу чергу, пов'язано з тим, що юристів, як і юридичних фірм, в Москві багато. Далеко не всі надають дійсно якісні послуги, але і далеко не всі клієнти готові віддавати чималі кошти юристам самого високого рівня. Щоб розкрутити юридичну фірму , крім звичайної рекламної кампанії, знадобляться хороші рекомендації від клієнтів і своя ніша, тобто, область, в якій ваша фірма працює особливо успішно, і яка ще не представлена в безлічі інших фірм .
Інструкція
1
Ще до відкриття юридичної фірми варто задуматися про потенційних клієнтів. Клієнти вам знадобляться відразу ж, інакше весь стартовий капітал може досить швидко "витекти" на утримання офісу, оплату праці персоналу, який практично не зайнятий, рекламу. Як правило, юридичну фірму відкривають юристи із чималим стажем. Відповідно, у них залишаються зв'язки зі своїми колишніми клієнтами, вони мають певний статус, який допоможе залучити нових клієнтів. Якщо таких зв'язків мало або якщо статусу поки ще немає, то, можливо, з відкриттям фірми не варто поспішати.
2
Клієнти часто звертаються до тих чи інших юристам за рекомендаціями контрагентів. Тому вкрай важливо, по-перше, мати тих, хто здатний вас порекомендувати, а по-друге, працювати над першими проектами якомога якісніше.
3
У Москві величезна кількість різних юридичних фірм. Є ті, які займаються тільки реєстрацією і ліквідацією юридичних осіб, є фірми, що спеціалізуються на веденні кримінальних справ в судах, є фірми з супроводу бізнесу. Ще перед тим, як набирати команду юристів, важливо визначитися зі сферою вашої майбутньої фірми. Навряд чи має сенс братися за все підряд, краще мати певну спеціалізацію, займати нішу, в якій працює ще лише кілька фірм. Вибір ніші може залежати і від ситуації на ринку юридичних послуг, і від того, яких фахівців ви зможете залучити, і, звичайно, від ваших власних бажань і досвіду.
4
При розкручуванні юридичної фірми не варто забувати і про рекламну кампанію. Юридичній фірмі потрібен солідний сайт, посилання на який будуть дані на юридичних і ділових форумах. Добре, якщо він буде в топах пошуковиків. Юридичні послуги можна рекламувати перед бізнес-центрами та будівлями судів - наприклад, шляхом роздачі листівок.
5
Велику роль для юридичної фірми грає її офіс. Офіс солідної юридичної фірми повинен знаходитися в центрі Москви або близько до нього. На околицю і вже тим більше за МКАД клієнт навряд чи відправиться, а це важливо, оскільки клієнти часто проводять зустрічі з юристами в офісі у останніх. Крім того, юридичний бізнес досить консервативний, і по вашому офісу судитимуть про вашу успішності.
Знайти юридичну компанію сьогодні нескладно: в будь-якому довіднику їх кількість вимірюється десятками. Проте вибрати серед них найкращу зовсім нелегко. Традиційні види реклами на практиці виявляються неефективними для юридичних фірм. Саме тому для просування своїх послуг подібні компанії повинні використовувати інші інструменти.
Вам знадобиться
  • - інтернет;
  • - преса.
Інструкція
1
Вибудуйте систему зв'язків з громадськістю (PR), оскільки саме вона буде головним інструментом просування послуг вашої юридичної компанії. На початку року або звітного періоду складіть план заходів, в яких ви повинні будете взяти участь. Це можуть бути великі конференції, телевізійні передачі, круглі столи, семінари. Підходьте до відбору подій з особливою ретельністю: вони не можуть носити занадто розважальний характер, а також повинні будуть зачіпати вашу цільову аудиторію.
2
Активно співпрацюйте з пресою. Досить ефективним способом просування ваших послуг буде власна колонка в масовій газеті. Наприклад, один з ваших юристів може відповідати на запитання читачів і вирішувати спірні моменти. Довіра до вашої компанії з боку публіки значно підвищиться. Крім того, доцільно розміщувати аналітичні статті, правові коментарі в цільових періодичних виданнях: ділових журналах, газетах, альманахах.
3
Висловлюйте свої коментарі з приводу гучних подій, що відбуваються навколо. Це може бути інтерв'ю телеканалу чи журналістам, короткі замітки в пресі. Підвищений інтерес з боку публіки до подібних подій сприятиме залученню уваги і до вашого імені.
4
Створіть хороший корпоративний сайт. Його інтерфейс повинен бути зрозумілим і стильним, навігація - зручною, інформація - докладної і зрозумілої. Інтернет-сторінка компанії в більшості випадків буде для потенційних клієнтів основним джерелом попереднього знайомства з вашою фірмою.
5
Створюйте репутацію своєї компанії за допомогою успішних справ і процесів. Саме ці показники є ключовими для просування фірми. Люди звертаються до юристів в складних життєвих ситуаціях, тому на звичайну рекламу покладаються лише одиниці. Шукати юридичну компанію з гарною репутацією потенційні клієнти будуть, в першу чергу, через своїх знайомих. Саме тому займіться вибудовуванням відносин зі своїми діючими клієнтами, розширюйте ділові зв'язки і підвищуйте професіоналізм вашої роботи.