Як проростити пшеницю для паски.

Традиція прикрашати святковий великодній стіл тарілкою з так званої «Великодньому гіркою» існує в багатьох європейських країнах. На цю тарілку, в її центр, укладають пророщені зерна вівса або пшениці, а навколо - 12 розписних великодніх яєць, по числу апостолів. Ще одне яйце, нефарбоване, кладуть в центр блюда, поверх пророщеної пшениці. Це яйце символізує Христа. «Великодню гірку» можна зробити самим, для цього вам буде потрібно пророщена пшениця, і ми розповімо, як її проростити.
Вам знадобиться
  • Зерна пшениці 150-200 г
Інструкція
1
Почніть пророщувати пшеницю за 9-10 днів до Пасхи. Ретельно огляньте зерна і видаліть недоспелий, пошкоджені або зі слідами хвороби, видаліть сміття. Промийте їх у великій кількості кип'яченої води кімнатної температури і помістіть в чисту ємність. Для пророщування пшениці використовуйте скляну, емальований або фарфоровий посуд, алюмінієві ємності використовувати не можна. Залийте зерна водою з температурою 20-22оС щоб її рівень був на 5-6 см вище рівня зерна. Залиште зерна на одну ніч у воді.
2
Вранці злийте воду і знову промийте злегка набряклі зерна в кип'яченій воді кімнатної температури. Візьміть глибоку фарфорову миску або лоток і постеліть на її дно вологу марлю в два шари. Поверх її викладіть зерна, рівномірно розподіліть їх по дну миски. Шар зерен не повинен бути товщі 2-3 см. Поверх зерен покладіть ще один складений удвічі шматок вологої марлі.
3
Пшениця повинна завжди бути вологою, тому марлю постійно зволожуйте. Самі зерна промивайте кожні 6-8 годин холодною кип'яченою водою і злегка провітрюйте їх по 10-15 хвилин. Потім знову укладайте і закривайте вологою марлею. Повторюйте промивання і провітрювання до того моменту, поки з зерен не з'являться паростки.
4
Візьміть гарне блюдо, покладіть на дно землю, зміщайте її з пророслими зернами пшениці і злегка полийте суміш, поставте тарілку на віконце. Коли паростки почнуть тягнутися до світла, повертайте тарілку навколо осі, щоб травинки росли прямо. До Великодня у вас в тарілці буде зеленіти пророщена пшениця, яка і стане основою вашої «Великодньому гірки».