Як робити гарні нічні знімки.

Нічні фотографії, безумовно, зачаровують. І дарма ви думаєте, що такі знімки можна зробити тільки дуже дорогим дзеркальним фотоапаратом, ви серйозно помиляєтеся. Словом, якщо ви щасливий (але самі це чомусь досі заперечуєте) володар непрофесійного фотоапарата, просто поройтесь в настройках, і у вас вийде нітрохи не гірше.

Щоб ви могли легко знімати вночі, вам необхідно вручну виставити на фотоапараті деякі настройки. Для початку знайдіть на своїй камері коліщатко і виставите його на режим «М». Потім зайдіть в меню і знайдіть пункт з ISO (світлочутливістю). Чим більше його значення, тим більше освітленим стає знімок. Але врахуйте, що при підвищенні ISO водночас на фотографії може з'явитися дуже багато шумів, які псують всю картинку. Тому найкраще виставити значення світлочутливості на цифрі 80, іноді можна збільшити до 100.

Крім того, вам потрібно виставити ще й час витримки. Щоб вказати його вірно, скористайтеся експозамерітелем, який в більшість фотоапаратів вбудований. Значення «0» відповідає знімкам з нормальною освітленістю, мінусові значення - як раз для нічних, погано освітлених знімків. Плюс означає присутність світла в на фотографії.

Поставте, наприклад, дві секунди для витримки, заздалегідь вказавши ISO. Вимкніть спалах. Направте об'єктив фотоапарата в сторону предмета зйомки і сфокусуйтеся, натиснувши кнопку спуску тільки наполовину (не більше!). На екрані має з'явитися значення експозамерітеля. Якщо воно пішло в мінус, додайте час витримки. Оптимальним значенням є показники з +0,5 до +1.

Ще один ділову пораду - знімайте нічні фотографії з нерухомих поверхонь або зі штатива. Це усуне на знімках размазанность світла і ефект «тремтячих рук». І не забувайте відключати спалах.

Гарна камера - ще не запорука виразного знімка. Адже це просто інструмент в руках людини. Пробуючи себе в якості фотографа не забувайте, що для того щоб зробити красивий знімок , потрібно не тільки натхнення, але й дотримання деяких правил.
Інструкція
1
Почніть з теорії. Нерідкий випадок, коли початківець фотограф набуває свою першу серйозну камеру і всього лише перегортує інструкцію по експлуатації. Такий підхід може стати причиною багатьох розчарувань, адже виявити всі можливості чудо-техніки досвідченим шляхом набагато складніше. Тому запасіться терпінням і прочитайте інструкцію від корки до корки, щоб дізнатися, як управляти параметрами експозиції, глибиною різкості, використовувати режими зйомки і різні типи освітлення.
2
Керуйтеся правилом золотого перетину. Це правило - основа композиції фотознімку. Подумки розбийте кадр на дев'ять частин, розділивши його двома вертикальними і двома горизонтальними лініями. Найкраще сприймаються оком об'єкти, розташовані або уздовж ліній або в точках їх перетину. Наприклад, лінію горизонту можна розташувати на нижньої чи верхньої третини кадру, залежно від цього, на перший план композиції вийде небо або земля. Безумовно, розташування об'єктів зйомки залежить від багатьох обставин, але головне - відводити їх з центру знімка на лінії золотого перетину.
3
Використовуйте напрямні лінії. Вони присутні в кадрі практично завжди. Напрямна може виражатися явно, наприклад, у вигляді дороги, що простягнулася до горизонту, а може бути, умовною лінією, яку можна накреслити поглядом. Використання цього прийому допомагає надати динаміку фотографії, підкреслити сюжет або акцентувати увагу на певному предметі, наприклад, будівлі, до якого веде дорога.
4
Віддавайте перевагу великі плани. Намагайтеся не фотографувати на великій відстані від об'єкта зйомки. На знімку залишається занадто багато вільного місця, втрачається потрібний акцент. На перших порах намагайтеся знімати крупним планом - такі кадри виходять більш виразними. Для зйомки рослин, комах, квітів використовуйте режим макрозйомки.
5
Не допускайте, щоб об'єкт зливався з фоном. Світ навколо нас складається з об'ємних предметів, в той час як фотографія - це двомірне зображення. Тому є ризик, що задній і передній план на зробленому знімку будуть виглядати одним цілим. Щоб не зіпсувати кадр, стежте за співвідношенням об'єкта і фону. Інакше можна отримати безглуздий знімок, наприклад, дерева, зростаючого прямо з голови людини. В такому випадку змініть кут зйомки або попросіть модель зробити кілька кроків убік. Також уникайте фотографувати людей на тлі, за кольором сливающемся з одягом.