Як розгладити папір. Як розгладити зім'яту папір.

Ви коли-небудь зминали важливий документ, листок з лекціями або грошову купюру? Повернути зім'яту папір в гладке стан без спеціальних пристосувань не вийде. Якщо папір не розірвана, а лише деформована в кульку, її можна розгладити.
Вам знадобиться
  • Праска
  • Дошка для прасування
  • Вода в пульверизаторі
  • Рушник
Інструкція
1
Покладіть рушник на плоску поверхню прасувальної дошки, поставте праску в режим середньої подачі тепла.
2
Розбризкайте воду на документ із зворотного боку. Можна змочити папір рукою. Вода може розмити чорнило, тому не зловживайте кількістю рідини.
3
Помістіть папір на рушник і накрийте її іншим кінцем.
4
Поставте гарячу праску на рушник і ретельно пропрасуйте, поставивши пар на максимум. Не тисніть на праска під час прасування занадто сильно. Просто водите його вперед-назад. Продовжуйте розгладжувати папір , поки вона повністю не випрямиться.
5
Остудіть аркуш паперу.
Корисна порада
Не водіть праскою безпосередньо по паперу. Вона може пожовтіти, а також легко спалахнути. Крім того, при безпосередньому контакті з праскою папір не розгладиться повністю.
Шкіряні вироби повинні зберігатися на вішалках, так як вони легко мнуться. Але якщо річ зі шкіри все ж пом'ялася і придбала непривабливий вигляд, це можна виправити за допомогою води, пара або праски. Гладити її потрібно обережно, дотримуючись певні умови, інакше матеріал можна пошкодити, оскільки шкіра погано реагує на високу температуру.
Інструкція
1
Якщо у вас є можливість почекати кілька днів, спробуйте обійтися без праски. Просто повісьте річ на вішалку з плічками і залиште в шафі. Якщо шкіра тонка і не сильно пом'ята, вона розгладиться під своєю вагою.
2
Завжди гладьте шкіру тільки з виворітного боку. Провівши праскою на лицьовій частині вироби, ви зіпсуєте матеріал. Поставте температуру на мінімальне значення. Якщо виріб має підкладку, можна погладити прямо через неї. В іншому випадку візьміть шматок тканини або пергаментний папір.
3
Під час прасування намагайтеся постійно переміщати праску, не затримуючись і не допускаючи перегріву якої-небудь ділянки. Не тисніть, не прикладайте великих зусиль - так на шкірі можуть залишитися сліди переплетень тканини. Не вмикайте пар. Є таке правило розгладження шкіри: використовувати або воду, або тепло, але не можна і те, і інше.
4
Якщо деякі ділянки повністю не випрямляються, використовуйте прес. Шкіра - НЕ тканину і ідеально випрасувати її складно. Тому покладіть на місця зі складками і заломами важкі предмети - наприклад, велику книгу. Потримайте кілька годин, поки ділянка не розгладитися. Потім повісьте виріб в шафу на пару днів, шкіра до кінця розгладиться.
5
Праска - досить ризикований спосіб погладити шкіру, можна використовувати і безпечніші, наприклад, задіяти пар. Включіть в ванній кімнаті гарячу воду, дочекайтеся, поки пара не заповнить приміщення. Повісьте виріб, щоб на нього не потрапляла вода і закрийте двері. Якщо у вас є парообразователь, спробуйте розгладити шкіру з його допомогою. Тримайте його в десяти сантиметрах від матеріалу.
6
Використовуйте воду - намочіть губку, нанесіть на шкіру, погладьте руками і залиште висихати. Якщо жоден із способів не допоміг, віднесіть річ в хімчистку або знайдіть магазини шкіряних виробів, де є преси для шкіри.