Як розділити зовнішній диск.

Багато хто вже звик до того, що стаціонарні жорсткі диски розбиті на розділи. Зазвичай це робиться для забезпечення стабільної роботи операційної системи Windows та її подальшої безпечної переустановлення без втрати даних. Але ділити можна не тільки стаціонарні, а й переносні жорсткі диски . Найчастіше до такого методу вдаються, коли у зовнішнього диска кілька власників. Так набагато простіше захистити свої дані від інших користувачів.
Вам знадобиться
  • Обліковий запис адміністратора
  • Джерело безперебійного живлення (бажано)
Інструкція
1
При «розпилювання» зовнішнього диска на розділи, на відміну від стаціонарного, всі дії будуть відбуватися без перезавантаження комп'ютера безпосередньо в середовищі Windows. Вам знадобиться спеціальна програма. Як приклад можете використовувати Partition Magic. Вона досить проста у використання і насилу зможе нашкодити вашому диску.
2
Запустіть програму PowerQuest Partition Magic. Відкрийте меню «Майстра» і виберіть пункт «Створення розділів» або «Швидке створення розділів». Рекомендуємо попередньо відформатувати жорсткий диск для прискорення процесу і його стабільності.
3
У вікні налаштуйте кількість, розмір і файлову систему майбутніх розділів зовнішнього жорсткого диска. Не створюйте занадто маленькі розділи без крайньої на те необхідності.
4
Коли всі операції і настройки будуть завершені, натисніть кнопку «Застосувати» або «Старт» і дочекайтеся завершення процесу. Варто відразу зазначити, що при роботі з жорсткими дисками, краще використовувати джерело безперебійного живлення.
Ємність випускаються на сьогоднішній день жорстких дисків для ПК часто досягає 1 Тб. Тому поділ нового диска на функціональні розділи перед початком роботи стає обов'язковим завданням. Освіта декількох логічних дисків на одному фізичному просторі дозволить упорядкувати дані і захистити їх за будь-яких колізіях операційної системи. За допомогою спеціальної програми Partition Magic можна розбити зовнішній диск, зберігши при цьому всю інформацію.
Вам знадобиться
  • Програма Partition Magic
Інструкція
1
Запустіть програму Partition Magic. Вона автоматично прочитає всі підключені до ПК зараз жорсткі диски. Їх відображення представлено в основному вікні програми. Нерозбитий диск виводиться із загальним сірим фоном і написом «Unallocated». Також на екрані показана загальна ємність вінчестера.
2
Створіть логічний розділ на диску. Для цього на панелі інструментів натисніть кнопку «Create». Відкриється діалогове вікно, в якому потрібно встановити параметри створюваного розділу.
3
У верхній частині вікна введіть мітку розділу, виберіть файлову систему і літеру. Стандартні файлові системи ОС Windows: FAT, NTFS, FAT32. Задайте розмір логічного диска. Для цього перемістіть мишкою повзунок, залишивши під створюваний розділ потрібний обсяг. Більш точно встановити виділяється ємність можна в полях-лічильниках внизу вікна. Для збереження проведеного розбиття натисніть кнопку «Ок».
4
Виділена область з'явиться на відображенні разбиваемого диска в основному вікні програми. Продовжіть поділ решти частини жорсткого диска. Для цього виділіть її мишкою і створіть наступний розділ, як описано вище.
5
Завершіть розбиття жорсткого диска. Для цього натисніть на панелі інструментів кнопку «Apply». Перед остаточним створенням логічних розділів, програма запросить підтвердження всім здійснюваних операціях.
Корисна порада
Створення та зміна розміру логічного диска додаток Partition Magic проводить без втрати інформації.