Як розсадити дерева.

Дерева розсідаються ранньою весною чи пізньою осінню. Якщо навесні, то після танення снігу, але до набрякання бруньок. Якщо восени, то після того, як листя опало, але до перших заморозків. Рослини не можна пересаджувати в період активного росту, який триває з кінця квітня і до середини липня.
Інструкція
1
В активний вегетативний період розсаджувати дерева не можна з однієї простої причини: рослини випаровують воду через листя, а отримують її через кореневу систему. При пересадці коренева система в будь-якому випадку буде порушена, а листя як і раніше буде випаровувати той кількість води, що і до пересадки. В результаті - зневоднення рослини.
2
Кореневу систему при пересадці треба максимально зберегти. Чим більший кому землі разом з корінням ви викопаєте, тим більша ймовірність не втратити дерево. Але все в розумних межах, звичайно ж.
3
Якщо в момент пересадки в осінній період на дереві ще збереглася листя, обірвемо її - вона зайва, і принесе більше шкоди за вказаною вище причини.
4
При пересадці дерева слід строго орієнтувати по сторонах світу так само, як вони росли на колишньому місці. Пересаджувати дерева можна з голою кореневою системою, але в цьому випадку час знаходження коренів на повітрі повинно бути мінімальним, щоб коріння не встигли висохнути.
5
Транспортувати підготовлені до пересадки дерева, якщо їх коренева система позбавлена захисту земляного кома, слід в мокрій холщевой ганчірці. Але максимально швидко.
6
Вибираючи місце під посадку дерева, слід враховувати особливості пересаджуваних дерев. Листяні дерева погано переносять тінь, тоді як хвойні дерева в тіні почуваються прекрасно.
Грошове дерево - суккулент з сімейства толстянкових. В кімнатних умовах найчастіше вирощують толстянку деревоподібну. Вважається, що ця рослина, розташоване в квартирі за правилами фен-шуй, може залучити в будинок фінансове благополуччя. Розмножується толстянка живцями і насінням.
Вам знадобиться
  • - листя толстянки;
  • - листова земля;
  • - дернова земля;
  • - дренаж;
  • - деревне вугілля;
  • - пісок.
Інструкція
1
Розмножувати толстянку найкраще навесні або влітку. Найбільш простий спосіб отримати багато нових рослин полягає у вирощуванні їх з листових черешків. Щоб це зробити, відламайте кілька листочків і підсушіть їх протягом півдоби.
2
Підготуйте широкий неглибокий контейнер з дренажними отворами. На його дно насипте дренаж, змішаний з деревним вугіллям шаром півтора-два сантиметри. Поверх дренажу покладіть злегка зволожений грунт, що складається з однакового обсягу листової, дернової землі і піску.
3
Увіткніть листя толстянки в ґрунтову суміш тією стороною, якій вони кріпилися до стебла. Листя має бути занурені в грунт не глибше, ніж на півсантиметра. Кілька листочків можете просто розкласти по поверхні ґрунту.
4
Поставте контейнер з листям в світле місце. Раз в тиждень грунт в ньому потрібно зволожувати. Протягом місяця або півтора місяців листові черешки укореняться.
5
Молоді рослини, що виросли з вкорінених живців, слід розсадити по окремих горщиках, коли вони досягнуть висоти три-чотири сантиметри. Для цього можете використовувати будь стійкі ємності невеликого розміру з дренажним отвором. Вниз насипте шар керамзиту, а ґрунтову суміш можете використовувати таку ж, як та, в якій проростали живці.
6
Пересаджувати толстянку слід раз на два роки в більший по діаметру стійкий горщик. Дуже велику ємність для посадки використовувати не рекомендується, оскільки в ній буде застоюватися вода, що шкідливо для цієї рослини.
7
Найбільш привабливо виглядає толстянка, сформована в один ствол з пишною кроною. Іноді, якщо рослина вирощено з укоріненого розгалуженого втечі, цей ствол може розділятися біля основи на кілька гілок. Така рослина можна обережно поділити і розсадити по окремих горщиках. Для цього вийміть толстянку з горщика і розріжте так, щоб у кожного отриманого рослини залишилося, приблизно, порівну коренів.
8
Підсушіть місце зрізу на повітрі протягом доби, припудріть його деревним вугіллям і розсадите рослини по окремих горщиках. Два тижні потому толстянку можна перший раз полити.