Як зробити дуплянку.

Дуплянка, на відміну від шпаківні, більш прихована. Якщо шпаківня має чіткі геометричні форми і виділяється на тлі гілок, то дуплянку можна зовсім не помітити, якщо не знати, де вона знаходиться. Робити дуплянку набагато складніше, ніж звичайний шпаківню.
Вам знадобиться
  • Інструменти:
  • Ножівка по дереву, ручна або електрична дрель, молоток, кернер, напівкругла стамеска-ложка.
  • Матеріали:
  • Чурбак дерева листяної породи , діаметром близько 20 сантиметрів, а довгою в 50 сантиметрів. Дошка і горбиль.
  • Для кріплення конструкції можна використовувати цвяхи і шурупи.
Інструкція
1
Отже, приступаємо до виготовлення. Для початку потрібно відпиляти ножівкою від стовбура чурбак потрібної довжини. Кріпимо чурбак у вертикальному положенні і дрилем висвердлюємо серцевину. Іноді серцевина виявляється вражена гниллю. В цьому немає нічого поганого. Вибирати потрібно по міцним стінок.
2
Обробляємо серцевину церазіком і стамескою. Чурбак повинен бути в підсумку порожнистим. Стінки повинні мати товщину в 3-4 сантиметри.
3
Вимірюємо отвір в кінці чурбака, а потім випилюємо з дошки дно даного діаметра. Виготовлене дно вставляємо в отвір. За допомогою кернера на кінцях смужок-накладок з покрівельного заліза необхідно зробити отвори для цвяхів. Накладки потрібно прибити цвяхами, закріпивши тим самим дно дуплянки.
4
За допомогою перового свердла або стамески потрібно проробити в бічній стінці льоток, який повинен мати діаметр 3,5-4 см. Найкращий варіант - це використання для льотка отвори від який випав старого сучка.
5
На завершення потрібно ввернути в половинку чурбака кріпильний гак і встановити дуплянку в обраному місці.