Як зробити дерев'яні арки.

Арки зустрічаються досить часто, ними доповнюють архітектурний стиль будівель, домагаючись гармонії. Аркові склепіння надають певний шарм, їх виконують і як окремий елемент, і в складі цегляної стінки, огорожі, ними можна обрамляти декоративні квітники і т.п. Це декоративна прикраса служить вірою і правдою вже багатьом поколінням зодчих, воно відмінно поєднується і з старовинними будівлями, і з сучасними будинками. Але арка буде виглядати красиво і служити довго, тільки якщо побудована за всіма правилами.
Вам знадобиться
  • ел.лобзік, дриль, стругані дошки товщиною 16-20 мм, пелюсткова насадка на дриль для шліфування крайок арки, або шліф-машинка.
Інструкція
1
Спочатку заміримо дверний отвір (наприклад проріз Ш-100см., В- 210см., Товщина стіни 14 см). Після зробимо шаблон дуги арки. Чим більше розмір радіуса, тим нижче буде сама дуга, радіус можна визначити експериментально. Арка вийде менше прорізу на 20 мм по висоті і на 30 мм по ширині (тобто висота - 208 см, ширина - 97 см). Арка складається з 3-х великих деталей: дуга арки - верхня частина і 2 вертикальних бічних бруска.
2
Дуга арки - це дві збірні деталі, з'єднані поперечними брусками між собою. Використовуючи приготований шаблон, випиляємо деталі дуги. Для початку розіб'ємо дугу на дві частини - цей відрізок 1/2 арки - робочий шаблон. Ширина деталей 40 мм. Випилюємо шість таких деталей і ще чотири в половину меншого розміру. Збираємо дугу: зістиковують 2 деталі і на них, зміщуючи деталі наполовину, укладаємо третю заготовку, 2 короткі дуги доповнюють збірку. З'єднуємо заготовки саморізами 30 мм, промащуючи стики клеєм. Аналогічно збираємо другу дугу. Обидві отримані дуги з'єднуємо поперечними брусками (5 шт.) З перетином 40х40 мм. і довжиною 60 мм. Вся арка збирається на саморізи 70-80 мм, які з'єднують дуги з брусками.
3
Лицьова частина арки. Тонку трехслойную фанеру шириною 140 мм і довжиною приблизно півтора метра прикріплюємо фінішними цвяхами, капелюшки яких необхідно втопити і ретельно зашпатлевать. Лиштва для верхньої частини арки робиться складовим (ширина його 70 мм., А товщина 12-16 мм.) По дві деталі з кожного боку і відразу приклеюється на арку, стик у верхній частині закривається декоративним елементом. Готову арку вишкуріваем.
4
Вертикальні бруски коробки виготовляються шириною 140 мм, а висота залежить від висоти отвору, краще зробити з запасом і відпиляти внизу при установці. Лиштва коробки повинен збігтися шириною і товщиною з лиштвою верхній частині арки. Всі три деталі зістиковують, щоб не було зсуву. В торцях вертикальних брусків поставимо два нагеля (діаметром 10 мм), для цього у верхній частині треба приклеїти поперечний брусок (товщина 15-20 мм.), А в торцях верхній частині зробити отвори. Місця стикувань закриваємо карнизами, які встановлюємо з трьох сторін. Карниз роблять вище стикування на 10-15 мм.
Зверніть увагу
Щоб расчертить окружність, візьмемо рейку (довжина приблизно 1м.), На одному кінці закріпимо олівець, а на іншому проб'ємо цвях.
Корисна порада
Для фарбування дерев'яних виробів краще користуватися прозорими і напівпрозорими лаками, тільки не варто забувати при фарбуванні прошкуривают перші шару дрібної микронной шкуркою.