Як провести прес-конференцію.

Прес-конференції - прекрасний спосіб організувати освітлення якої-небудь події в пресі. Вони необхідні для передачі в ЗМІ важливої інформації і дають можливість журналістам ставити запитання. Але для того, щоб гідно провести прес-конференцію , до неї потрібно ґрунтовно підготуватися.
Вам знадобиться
  • Таблички з іменами і назвами посад виступаючих.
  • Роздавальний матеріал - це додаткова інформація, статистичні дані, цитати.
Інструкція
1
Для початку необхідно позначити привід для прес-конференції - це має бути щось важливе: початок якоїсь акції, річниця вашої компанії або термінову заяву.
2
Визначте тематику і склад учасників. Зазвичай на прес-конференції виступають 1-4 учасника.
3
Встановіть день і дату прес-конференції. Традиційно, найкращими днями для проведення прес-конференцій і брифінгів вважаються вівторок, середу і четвер. Переконайтеся, що в цей день не заплановано подія, більшу за масштабом, ніж ваше.
4
Виберіть приміщення. Підготуйте зал, перевірте наявність мікрофонів, подовжувачів для розеток, стільців. Подбайте про освітлення, що особливо важливо для телевізійників.
5
Визначте коло ЗМІ, запрошених на прес-конференцію . Напередодні обдзвоните редакції і запитайте, хто точно буде присутній. Підготуйте і розішліть в засоби масової інформації прес-реліз, де необхідно вказати місце, час і дату проведення прес-конференції, а також перелік питань, які планується висвітлити.
6
Починайте прес-конференцію , по можливості, вчасно. Допустима затримка початку - 5, максимум - 10 хвилин.
7
Прес-конференцію починають з привітання присутніх журналістів. Потім слово представляються учасникам прес-конференції. Бажано кожному виступаючому укластися в 5 хвилин. Офіційна частина прес-конференції зазвичай триває 30-40 хвилин. Після виступу всіх учасників журналістам пропонується ставити питання.
8
Після того як всі питання були задані, можливо окреме інтерв'ювання учасників.
9
Не забудьте подякувати усім журналістам за відвідування заходу.
10
Перевірте, що тим ЗМІ, які не були присутні на прес-конференції, відправлені прес-релізи.
Корисна порада
Прес-релізи краще розіслати за 4 - 5 днів до прес-конференціі.Определяя дату і час прес-конференції, необхідно враховувати час виходу газет.Заранее продумайте список питань, які можуть виникнути у журналістів і підготуйте відповіді на них. Тримайте під рукою необхідні документи, статистичні дані, цифри, на які ви можете послатися при відповідях на запитання.