Як розвинути в дитині самостійність.

Поза всяких сумнівів, кожен батько мріє про те, щоб його дитина росла впевненим в собі і самостійним, щоб він міг приймати рішення і домігся чогось у житті. Але для того, щоб так і вийшло, треба подбати про це заздалегідь.
Інструкція
1
Отже, щоб розвинути в дитині самостійність, ви повинні будете набратися терпіння: погодьтеся, набагато простіше самому швиденько зав'язати шнурок або підмести підлогу, чим пояснити і навчити, як це робиться . А адже діти часто прагнуть осягнути ці навички, нам варто їх лише злегка підштовхнути, не заважати.
2
Запам'ятайте прості правила, які допоможуть вам розвинути в дитині самостійність, а вашому малюкові допоможуть не вирости тепличним рослиною.
3
Насамперед, надайте йому можливість вибрати з декількох варіантів, причому, не має значення, що це буде: якого кольору шкарпетки він хоче одягти на прогулянку або яким соком вирішить запити гіркі ліки?
4
Якщо малюк наполегливо намагається застебнути на собі курточку, ні в якому разі не виривайте у нього ініціативу, не варто також говорити, що це робити дуже легко - просто підкажіть, що це зручніше буде зробити трохи по-іншому. Поважайте його спроби самому впоратися з випробуваннями.
5
Заохочуйте дитину самого шукати відповіді на питання: якщо він вже читає, то запропонуйте книги, в яких він зможе їх знайти. Якщо ви побачили, що малюк чимось зацікавився - заохочуйте його мріяння: бути може, він не стане космонавтом, але на все життя запам'ятає, як в дитинстві з мамою чи татом йому було цікаво про це мріяти.
6
Надмірна опіка зовсім не слугуватиме тому, щоб дитина виросла самостійною: якщо ви будете постійно заправляти йому сорочечку або говорити, що йому шкідливо - погодьтеся, він звикне, що є хтось, хто все за нього зробить і вирішить. І постарайтеся скоротити слово «ні» у вашому спілкуванні з дитиною. Це не означає, що йому треба в усьому потурати - просто перш, ніж відмовити, подумайте: а може, є якийсь компроміс? Може, в даному випадку можна обійтися без слова, на яке дитині так і хочеться відповісти агресією?
7
Вірте в свою дитину, його сили, допомагайте і підтримуйте його - і тоді він зможе повірити в себе сам.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JlyrpSpwvWY
У житті ми спілкуємося з різними людьми, це додає різноманітність. Але коли справа доходить до спільних дій, проектів, вибору супутника життя, відбору кандидата на відповідальну посаду, то всі ми воліємо мати справу з людиною самостійним, дорослим, здатним прийняти рішення і відповідати за вчинки. Як правило, ніхто не хоче зіткнутися з інфантильністю. Як же визначити самостійність людини?
Інструкція
1
В особистих стосунках запитаєте, чи є у людини домашня тварина? Турбота про «братів менших» - прояв самостійності. Не навчившись задовольняти свої потреби, облаштовувати життя, людина не зможе допомогти в цьому іншому, нехай навіть тварині. На домашнього улюбленця, особливо якщо це собака, йде достатня кількість часу: прогулянки, дресирування, корм, прибирання. Людина вчиться планувати не тільки свій час, але і життя тварини.
2
Уточніть, чи є у людини молодші брати, сестри або члени сім'ї, за якими потрібен догляд. Як він взаємодіє з ними? Це теж прояв турботи і самостійності, але рівнем на порядок вище, адже ми маємо справу з людиною.
3
Дізнайтеся, живе людина один або з батьками, родичами. Чи був у нього коли-небудь досвід самостійного ведення господарства? Якщо так, то як довго цей період тривав? Мається на увазі, витримав він це випробування чи ні. Адже, живучи окремо від батьків, людина розраховує тільки на свої сили, ставить перед собою цілі і досягає їх, вирішує завдання. Самостійне ведення господарства - це незалежність від оточуючих, а, отже, і самостійність. Має значення також, знімає він квартиру або живе в своїй. Для оренди зазвичай потрібно на багато більше зусиль і витрат, а отже, кількість вирішуваних завдань і відповідальність у людини зростають.
4
Досягнення людини - вірна ознака самостійності. Цілеспрямованість, ініціатива, планомірне втілення ідей у життя - це якості та здібності, що виключають інфантильність. Запитайте людини про те, якими здобутками в своєму житті він пишається. І послухайте його відповідь. Таке питання часто задають кандидатам при влаштуванні на роботу.
5
Займана посада, обов'язки та функції на робочому місці також багато чого скажуть про самостійність людини. Посидючість, організованість, наполегливість, уміння залучити потрібних людей для вирішення завдань і досягнення цілей, управління співробітниками, прийняття відповідальних рішень - якості та здібності менеджерів і керівників.
6
В розмові самостійна людина частіше вживає слово «я», ніж «ми», уникає виразів в страдательной формі.