Як розвинути в дитині впевненість у собі.

Замкнутість, страх зробити щось неправильно або просто висловити свою точку зору, породжує в дитячій свідомості вічну не «strong> впевненість в своїх силах. Невпевнену поведінку властиво кожній людині, проте тільки в дитячому віці можна не допустити серйозних проблем у майбутньому.
Інструкція
1
Щоб розвинути в дитині впевненість в собі і уникнути серйозних наслідків у старшому віці, рекомендується наступне: Наполягайте на тому, щоб дитина висловлював і доводив свою точку зору по якомусь питання, пов'язаному з ним особисто або вашою родиною. Мотивуйте це тим, що вам дуже важливо його думка. Дякуйте дитини, якщо він зважився відкритися вам. Таким чином, ви будете сприяти підвищенню його самооцінки та рівня значущості.
2
Збільште спілкування дитини з однолітками з різними характерами та інтересами. Наприклад, запишіть дитину в кілька секцій або гуртків. Аналізуйте його поведінку з кожною групою дітей, виявляйте його слабкі сторони, пояснюйте, як можна вийти з тієї чи іншої ситуації різними способами і їх наслідки.
3
Робіть іноді безглузді речі. Ваші недоречні і смішні слова чи дії допоможуть розвинути в дитині впевненість в собі, це наочно покаже, що не тільки він може робити щось неправильно або безглуздо, побачить, що за це його ніхто не лає і не ображає.
4
Провокуйте дитини на легкі дискусії, що вимагають відстоювання своєї думки, не погоджуйтеся з дитиною до тих пір, поки він не надасть вагомі аргументи (відповідні її віку) на користь своєї правоти. Нагороджуйте і хваліть його ініціативу і наполегливість.
5
Використовуйте установки. Говоріть якомога частіше, що він відповідальний, ерудований, акуратний, уважний і впевнений в собі. Обов'язково підкріплюйте компліменти переконливими прикладами з його життя. Привчіть дитину самостійно говорити про собі такі установки. Буде потрібно якийсь час, щоб дитина дійсно повірив в те, що говорить і сам почав підбирати приклади, службовці тому доказами.